Krajský přebor mužů

V důležitém zápase krajského přeboru se dnes odpoledne utká domácí Vratimov (momentálně v tabulce na 14. místě) s dvanáctým Lískovcem. Oba soupeři nejsou se svým dosavadním postavením v tabulce spokojeni. Výhra by znamenala pro oba velký krok ke kýžené záchraně. Pikantností je i ta skutečnost, že současný trenér Lískovce David Valenčin působil před nedávnem právě na trenérské lavičce Biocelu. „Ve Vratimově chceme uspět, náš hráčský kádr na to určitě výkonnost má,“ věří svým svěřencům lískovecký lodivod Valenčin. „Na nevydařený zápas z minulého kola již hráči zapomněli. V týdnu si spravili náladu výhrou nad Dolní Lhotou a postupem do dalšího kola poháru. Náš kádr je však úzký a tak můžeme dnes uspět jedině bojovností a maximální koncentrací,“ prozradil předseda fotbalistů Biocelu Petr Spiller.

S nelichotivou bilancí čtyř porážek v řadě a se záporným skórem 2:12 pocestují zítra fotbalisté Frýdlantu k důležitému utkání do Krnova. „Bohužel do Krnova neodcestujeme v kompletní sestavě, bude chybět zraněný Somr. V týdnu jsme s hráči provedli důrazné pohovory, jelikož dosavadní výsledky jsou samozřejmě neuspokojivé. Pevně věříme, že vše bude mít kladný vliv na výkon týmu, a že s Krnova nějaký ten bod urveme,“ přeje si předseda frýdlantského klubu Jaroslav Hovjacký.

Krajský přebor, 21. kolo

Sobota 18. dubna
Petřkovice – Lok. Petrovice 16.00, Hájek a Synové – Háj ve Slezsku 16.00, Český Těšín – Slavoj Bruntál 16.00, Vratimov – Lískovec 16.00.
Neděle 19. dubna
Bohuslavice – Pustá Polom 16.00, Krnov – Frýdlant n. O. 16.00, Oldřišov – Nový Jičín 16.00, B. Albrechtice – Bohumín 16.00.

I. A třída, skupina B

V okresním derby I. A třídy přivítá dnes tým Brušperku na svém hřišti v pohodě hrající Raškovice. „Začátek jara se nám vůbec nevydařil a doplatili jsme na těžký los. Teď nás čekají přijatelnější soupeři, chceme už bodovat. A to především v domácích zápasech. Kádr na dnešní utkání máme kompletní, chybět bude pouze Čilok, který dostal před týdnem stop na jeden zápas. Cíl je jasný, chceme Raškovice porazit,“ řekl Svatopluk Slovák z Brušperku. Nelichotivých jarních výsledků Brušperku budou chtít určitě využít v bodový zisk i Raškovičtí. „Nevím, zda to můžu s předstihem prozradit. Do Brušperku sice jedeme s cílem bodovat, ale bohužel nám budou citelně chybět opory Novák s Pernikářem,“ řekl smutným hlasem jeden z raškovických trenérů Vladimír Šindler.

Dle postavení v tabulce by se dalo říct, že druhé Smilovice čeká v neděli snadné sousto. Smatanovi svěřenci totiž zavítají do Lichnova, který celou tabulku uzavírá s pouhým jedním bodem na svém kontě. „Ale pozor, my sice hrajeme s posledním celkem, ale Lichnovští to údajně ještě nezabalili. Slyšel jsem, že tam přišli v zimě hráči, kteří mají zkušenosti z vyšší soutěže. Proto si myslím, že tak jednoduché to mít až tak nebudeme. Hráči se o tom, že každý duel je těžký přesvědčili například v Příboře. Kádr bude až na Grygara kompletní, ohledně složení základní jedenáctky se rozhodnu až po pátečním tréninku,“ řekl ve včerejším poledni kouč Smilovic Pavel Smatana.

I. A třída, sk. B, 19. kolo

Sobota 18. dubna
Brušperk – Raškovice 16.00, Čeladná – Příbor 16.00, Dětmarovice – Dolní Lutyně 16.00, Horní Suchá – Stará Bělá 16.00, Stonava – Staré Město 16.00.
Neděle 19. dubna
Lichnov – Smilovice 16.00, Libhošť – Bystřice 16.00.

I. B třída, skupina C

Nejzajímavějším zápasem 19. kola I. B třídy, skupiny C bude bezesporu duel mezi druhými Oldřichovicemi a třetími Sedlištěmi. „Chceme napravit dojem z minulého kola, kdy jsme prohráli po zbytečných chybách v Nýdku. Je škoda, že nám bude chybět Hanke, jenž si narazil patu. Přesto bereme jedině vítězství,“ řekl předseda Oldřichovic Karel Turoň.

A jak vidí vzájemný zápas druhá strana: „Ideální by bylo naše vítězství, ale bereme i bod. Chceme si tak vytvořit dobrou výchozí pozici před dvěma domácími zápasy, které nás čekají v příštím týdnu,“ kontruje předseda Sedlišť a zároveň hostující brankářská jednička Daniel Majer.

O nic méně zajímavý duel se odehraje dnes také v Mostech u Jablunkova, kde zavítá pátý tým průběžné tabulky, Dobrá. „Stále ještě nejsme kompletní, i když Ďurfina už začal lehce s tréninkem a Javorek si v minulém kole zahrál už poločas. I když jedeme k prvnímu týmu tabulky, tak naše cíle jsou pořád stejné. Chceme s každým zvítězit, takže to platí i o utkání v Mostech,“ burcuje své svěřence trenér Dobré Tomáš Zářický.

I. B třída, sk. C, 19. kolo

Sobota 18. dubna
Mosty – Dobrá 16.00, Záblatí – Dolní Datyně 16.00, Hnojník – Hrádek 16.00, Vendryně – Nýdek 16.00, Oldřichovice – Sedliště 16.00, Slavoj Petřvald – Nebory 16.00.
Neděle 19. dubna
Jablunkov – Inter. Petrovice 16.00.

I. B třída, skupina D

Fotbalisté Fryčovic budou chtít v zápase I. B třídy s Odrami potvrdit body, které si přivezli v minulém týdnu z Velkých Albrechtic. „Bude to ale nesmírně těžké, neboť máme zraněné čtyři hráče základní sestavy. Dnes tak nebudou moci nastoupit Konečný, Baran, Hél a Chovanec. Přesto věřím, že zbývající kolektiv se semkne a naše fanoušky nezklame,“ řekl trenér Fryčovic Miroslav Polášek.

V celé soutěži prohrály vedoucí Janovice pouze dvakrát. V Suchdole a v Kateřinicích. A právě s druhým jmenovaným se Janovičtí střetnou v zítřejším odpoledni. „Konečně budeme v jarní části sezony kompletní. To znamená, že nastoupí i Látal se Samcem. Na Kateřinice jsme nažhaveni, svému soupeři máme z podzimní části co vracet. Bereme jedině vítězství,“ je přesvědčen domácí trenér Dalibor Laža.

I. B třída, sk. D, 19. kolo

Sobota 18. dubna
V. Albrechtice – Vlčovice 16.00, Fryčovice – Odry 16.00, Suchdol – Petřvald n. M. 16.00.
Neděle 19. dubna
Metylovice – Polanka 16.00, Janovice – Kateřinice 16.00, Tichá – FC Bílovec 16:00, Starý Jičín – Kozlovice 16.00.

(sch)