Zdeněk StaněkZdeňku, co vás zaválo do ostravských Petřkovic?

V létě jsem se s zástupci klubu Frýdku-Místku nedohodl na podmínkách smlouvy. Z důvodu snížení platu jsem byl donucen začít si hledat zaměstnání. Vzhledem ke kvantitě tréninků a velké vytíženosti ve Frýdku, a také vzhledem k mé nové práci, už dále nešlo fotbal na této úrovni dělat. Proto jsem se, ač velice těžce, rozhodl skončit. Fotbal jsem ale dál chtěl hrát. Během podzimu mě kontaktovali zástupci různých fotbalových klubů mimo jiné i z Petřkovic, kde v této chvíli začínám zimní přípravu.

Petřkovice patří ke stálým účastníkům krajského přeboru. Co vůbec o tomto týmu víte?

Jak jste již řekl, Petřkovice hrají krajskou soutěž a fotbal je zde řadu let tradicí. V průběhu loňské sezony dokonce soutěž vedli, a i když v letošní sezoně jsou až na 13. místě tabulky, tak věřím, že se do vrchních pater tabulky zase rychle vrátí.

Jistě jste už mluvil s trenérem Smékalem. Už vám říkal, co od vás v jarních odvetách očekává?

Minulý týden v pátek jsme začali přípravu, takže ještě moc prostoru nebylo. Ale už při setkání s předsedou klubu Petrem Tačem mi bylo nastíněno, co se ode mě očekává. Budu chtít v Petřkovicích odevzdat maximum a splatit jim tak jejich zájem a důvěru. S trenérem Smékalem si určitě ještě během přípravy sedneme a vše probereme.

Co říkáte na výsledky vašich bývalých spoluhráčů v Tipsport lize?

Tak překvapením pro mě určitě nejsou. Kádr ve Frýdku je kvalitní, a proto jsem i očekával, že budou hrát vyrovnanou partii i s kluby z vyšších soutěží. Je dobře, že se klukům daří a věřím, že se jim dále dařit bude.

Kromě vás opustili kádr Valcířů ještě útočníci Neubert s Chýlkem. Další útočník Petr Soukup je na testech v prvoligovém Baníku. To může výrazně oslabit frýdecko-místecký kádr v jarních bojích…

Může i nemusí. To už je pak na vedení, trenérech, jak se s tím dokáží vypořádat a koho případně přivedou nebo nepřivedou. Je to fotbal a v tom to tak chodí, že hráči přicházejí a odcházejí. Co se týče Petra Soukupa, tak tomu to upřímně přeji. Věřím, že na testech uspěje a zahraje si v první lize. Je to výborný fotbalista a potřeboval pouze šanci, kterou teď dostal.

Jste s někým ze svých bývalých spoluhráčů ještě ve spojení?

Snažím se být. Strávil jsem ve Frýdku několik let a poznal tady spoustu lidí a spoluhráčů. Jakmile mám, nebo budu mít trochu času, rád se za kluky zastavím a určitě se přijdu podívat i na nějaké zápasy.