Ke kormidlu se již v tomto zápase nemohla postavit trenérka Dobratic Kateřina Školová, která porodila dceru Veroniku a musela se tak věnovat svým mateřským povinnostem.

TJ Comfort Dobratice- Spartak Lubina 1:3 (0:1)

Poprvé se tak před fanoušky dobratického klubu představila jako hlavní trenérka Marie Zifčáková. Zkušená trenérka s prvoligovými zkušenostmi z pražských „S“, naordinovala svým svěřenkyním ofenzivněji laděný styl, který dobratickým fotbalistkám velice slušel.

Od první minuty se hrál svižný, atraktivní a ofenzivní fotbal, který rozhodně nevypadal na to, že hraje poslední tým s třetím. Ve 23. minutě se ujali hosté vedení zásluhou Pavelkové, která našla recept k překonání domácí brankářky Skočovské. To však domácí tým spíše vyburcovalo ještě k větší aktivitě.

Domácí i hosté si během první půle dokázali vytvořit spoustu vyložených šancí, bohužel pro diváka, bez gólového efektu. Do největší šance Dobratic se po rohovém kopu Fischbachové dostala Veselá, avšak ani ona nenašla recept k překonání hostující brankářky Jurasové. Poločas tedy skončil hubeným vítězstvím Lubiny 0:1.

Do druhé půle vstoupila nažhavená dobratická děvčata excelentně. Hned po rozehrání zatáhla míč po pravé straně Klusová, která následným centrem našla na vzdálenější tyči Šmídovou. Ta využila chyby brankářky Jurasové a po její přihrávce vstřelila Heroková vyrovnávací branku. Radost domácích fotbalistek ještě nestačila opadnout a rázem to bylo opět o jednu branku.

Ve 48. minutě se trefila hostující Marková. O chvíli později měla na kopačkách vyrovnání Veselá, avšak její snaha vždy ztroskotala na Jurasové v brance Lubiny. I nadále se pokračovalo ve hře nahoru - dolů, akce střídala akci a oko fotbalového fanouška si přišlo na své. V 79. minutě mohla překvapit lobem z 18 metrů hostující brankářku Klusová, bohužel její střelecký pokus brankářka Spartaku nadvakrát zlikvidovala.

Třetí branku Lubiny vstřelila z brejku v 84. minutě Najzarová, která definitivně pohřbila naděje dobratických fotbalistek na bodový zisk. I přes dobrý výkon domácí hráčky nakonec neuspěly a v dalším zápase se v sobotu 16. května od 16 hodin představí na hřišti ČSAD Havířov.

„Chtěla bych hráčkám moc poděkovat za předvedený výkon. Mohly jsme dnes vyhrát, ale dostaly jsme velice hloupé góly, což rozhodlo,“ uvedla k zápasu trenérka domácího výběru Marie Zifčáková.

Branky: 46. Heroková - 23. Pavelková, 48. Marková, 84. Najzarová.

Dobratice: Skočovská – Fischbachová - Orečná, Paličková, Sikorová (71. Parancová) - Klusová, Uhrová, Skočková, Šmídová (64. Stabravová) - Heroková, Veselá. Trenérka. Marie Zifčáková.

Další výsledky 18. kola: Nové Sady – Ocmanice 4:1, Holešovské holky – ČSAD Havířov 4:4, 1. FC Přerov – Studenec 2:0. (pop)

1. FC Hlučín 17 16 1 0 85:11 49

2. Nové Sady 18 16 0 2 63:29 48

3. Spartak Lubina 18 12 1 5 32:18 37

4. Hodonín 16 11 2 3 42:12 35

5. 1. FC Přerov 18 9 3 6 27:24 30

6. ČSAD Havířov 17 7 2 8 29:39 23

7. 1. FC Brno B 17 7 1 9 36:38 22

8. Holešovské holky 18 6 1 11 38:39 19