„Fotbalisté dostali od trenérů sportestery, až do konce roku musí chodit běhat. Volno budou mít na Štědrý den, Boží hod, na Silvestra a na Nový rok. Dostali přesné instrukce, takže všichni vědí, v jakých tepových frekvencích se mají pohybovat,“ prozradil trenér brankářů a vedoucí mužstva Karel Serafin.

„Společná zimní příprava nám začíná čtvrtého ledna, první tři dny budou spíše takové zahřívací. Pak už do toho šlápneme naplno,“ upozorňuje trenér třineckého týmu Ľubomír Luhový. Které hráče čeká zápřah pod jeho vedením a kdo naopak tým opustí?

Mezi nejvíce ohrožené patří zkušené trio - obránce či záložník Patrik Siegl, středopolař František Hanus a útočník Radek Szmek. Trenérova kritika se v průběhu podzimu snesla také na stopera Michaela Hupku. Ten na rozdíl od prvních třech jmenovaných nastupoval vesměs pravidelně. „Siegl na jaře zahrával standardní situace, z nichž jsme dávali góly.

Na podzim se mu jejich exekuce vůbec nedařila. Hanus byl zase o stupeň horší než na jaře. Teď se trefil všehovšudy jednou, loni přitom udeřil osmkrát,“ připomněl generální ředitel Fotbalu Třinec Edvard Huczala. To útočník Szmek se netrefil dokonce ani jednou. „Podzim byl pro mě špatný. Vypadl jsem ze sestavy a na hřiště se vrátil jako střídající hráč až v závěru,“ pronesl forvard.

Vyrojily se spekulace, že Szmek, Siegl a Hanus by mohli v klubu skončit. Trenér Luhový to však vidí jinak. „Do zimní přípravy počítám se všemi hráči stávajícího kádru,“ ujistil a dodal: „Nenašli jsme střelce, který by za podzim nasázel třeba osm branek. I přesto to asi necháme tak, jak to bylo, i když nepopírám, že bych si dovedl představit spolupráci se třemi forvardy.“

Jedním z nich by se mohl stát Tomáš Mrázek, který na podzim hostoval v konkurenční Opavě. V Třinci má smlouvu ještě do léta, takže i navzdory zájmu několika klubů není vyloučeno, že na jaře bude nastupovat za Třinec. „Pokud Tomáš do konce prosince neodejde, je velmi pravděpodobné, že na jaře bude hrát u nás. Je to kvalitní fotbalista, určitě by se nám hodil. Zájem o něho má rovněž Opava. Nebráníme se jednání, ve hře by mohla být třeba hráčská výměna,“ připustil Luhový.

Potencionální náhradou za útočníka Mrázka by se mohl stát stoper Petr Cigánek, jenž je jedním ze tří fotbalistů, se kterými už nováček druhé ligy nepočítá. Třinec totiž hledá dalšího stopera. Adeptem na místo středního obránce je rovněž úspěšný účastník herního kempu - Michal Baka z Prešova, který kopal v Trebišově a Spišské Nové Vsi. V lednu by měl naskočit do přípravy společně se záložníkem Davidem Steinerem, jenž prošel Jabloncem a naposledy hrál MSFL v Kroměříži.

(rom)