Jedním z nich je 30letý levý obránce Marcin Bednarek. Na podzim hrával sporadicky, po půldruhém roce v Třinci končí a zřejmě se vrátí do Polska. Stejný osud potkal i jeho konkurenta na místo v sestavě Tomáše Cihláře z Jihlavy, jenž byl pod Javorovým na půlročním hostování. Osmý celek první podzimní části soutěžního ročníku opustili také dva útočníci. Po roce a půl se s Třincem zřejmě rozloučí Martin Doležal, jenž ve Slezsku hostoval ze Sigmy Olomouc.

Litevský forvard Tomas Radzinevičius v Třinci strávil jenom pár týdnů. Přestože klub o něho stál, Radzinevičius po vypršení krátké smlouvy upřednostnil konkurenční Karvinou. „Dostal čas na rozmyšlenou aby se rozhodl, zda zůstane nebo ne. Vyřešil to tak, že nikomu nic neřekl a odešel do Karviné,“ prozradil trenér Třince Ľubomír Luhový.

Po skončení herního tábora nastal v třineckém kádru také pohyb opačným směrem. Vedení klubu se dohodlo na dlouhodobější spolupráci s dvojicí zkušených hráčů - útočníkem Peterem Štyvarem a univerzálem Patrikem Sieglem. Přestože oba měli v zimě odejít do ciziny, nakonec se rozhodli zůstat. „A to je moc dobře, protože oba jsou významnými osobnostmi a na jaře by se měli stát pilíři našeho mužstva. Budu se je snažit poskládat tak, abychom v týmu měli maximální možný počet kmenových hráčů. Kádr je skoro uzavřený, ale dva tři místa jsou v něm ještě volná,“ pokračoval trenér Luhový.

Ten nebyl příliš spokojen se sportovní úrovní hráčů, kteří se zúčastnili herního kempu. Výjimkou byl jen útočník Tomáš Mrázek, který se uvedl třemi góly a též levonohý záložník z Nigerie George Kukoya. „Pro technicky vyspělé hráče mám slabost. Kukoya si s míčem rozumí náramně. Je mladý, má ještě některé nedostatky, ale mohl by být zajímavou alternativou do zálohy,“ dodal Luhový.

(rom)