„To jsou na programu soutěže, kterých se naše soutěžní družstvo, jež se za poslední čtyři roky stabilizovalo, účastní,“ řekl Roman Bielesz ze Sboru dobrovolných hasičů Bukovec. Bukovečtí se nejdříve účastnili pouze hasičských soutěží na Jablunkovsku, ale v současné době zápolí i v Moravskoslezské lize a soutěží také v nedalekém Slovensku. Právě díky náročnému programu věnují hasiči dostatek času i přípravě. „V zimním období pracujeme na fyzické kondici, zde nám vychází vstříc obec, když můžeme trénovat v tělocvičně. Jak roztaje sníh, vyrazíme na hřiště, kde alespoň jednou týdně máme trénink. Někdy je to však s tréninkem složité, protože se musí také chodit do zaměstnání,“ vysvětlil Bielesz.

V Bukovci rovněž mají zásahovou jednotku, která čítá třináct členů. „Z toho je jeden velitel jednotky a velitel družstva. Máme místní působnost, ale v letošním roce jsme zasahovali také v Písku při požáru hospodářské budovy a na Hrčavě, kde hořel les. Dá se říct, že v tomto směru zažíváme rušný rok,“ vypočetl Bielesz. Jednotka disponuje Renaultem Trafik, který má devět míst. „Ve výbavě vozu je plovoucí čerpadlo, motorová pila, elektrocentrála a dva světlomety. Jsme rovněž vybaveni pro likvidaci hmyzu,“ řekl Bielesz. Bukovečtí mají ve své zbrojnici i stříkačku PS-8, kterou však již běžně na autě nevozí, ale v případě potřeby by se dala použít. „Je funkční a její využití je při tlačení vody do prudkých svahů, kde by se vozy nemusely dostat,“ přiblížil Bielesz.

Však hasiči v Bukovci připravují i společenské akce. „V lednu pořádáme tradiční ples, na konci dubna stavíme a na konci května kácíme máj na kopci Kempa, pochopitelně si připomínáme svátek sv. Floriána, který je patronem hasičů,“ nastínil Bielesz. V nejbližší době Bukovecké čeká soutěž v požárním útoku, kterou pořádají 2. srpna. „O čtrnáct dnů později je v Bukovci pouť, kde se budeme podílet na občerstvení, stejně jako poslední prázdninový víkend, kdy je v Bukovci den obce,“ řekl Bielesz.

V neděli 5. července se hasiči z Bukovce podíleli i na občerstvení poutníků, kteří šli na Hrčavu připomenout si Cyrila a Metoděje. „Poutníci šli přes Bukovec, tak jsme jim připravili občerstvovací stanici,“ uzavřel Bielesz.