Starostou dobrovolných hasičů ve Vyšních Lhotách je Miroslav Muroň, velitelem Miroslav Očadlý ml., funkci jednatele zastává Karel Peter a pokladníka Zdeněk Šostý. „Malé hasiče zatím sice ve sboru nemáme, jenže v budoucnu s dětským družstvem určitě počítáme. Nyní nám na to nezbývá čas. Mezi sebou ale máme ženy, kterým se v letošním roce hodně dařilo v soutěži O pohár starosty okresu. Skončily na pěkném osmém místě. Mužům se to letos v Beskydské lize až tak nepovedlo,“ zhodnotil sezonu starosta dobrovolných hasičů ve Vyšních Lhotách Miroslav Muroň s tím, že momentálně disponují třemi vozy.

„Tatra 805 čeká na opravu. Dále využíváme vozidlo Tatra 148, kterou nám za milion tři sta tisíc korun zakoupila obec. Pojme tři hasiče. Třetím vozem je Avia. Pokud máme nějaký výjezd, průměrně se do něj zapojí šest až osm hasičů. Obecně můžu říct, že poté, co se v sousedních Nošovicích rozjela automobilka Hyundai, máme těch výjezdů podstatně méně. Většinou se jedná o likvidaci vos nebo čerpání vody,“ prozradil starosta Miroslav Muroň. V letošním roce si zdejší sbor pořídil za pětasedmdesát tisíc korun prapor, který slavnostně posvětil na Prašivé.

Vylepšovat se snaží i hasičárnu, která byla v obci postavena v osmdesátých letech. „Například jsme ji dovybavili televizorem a krbem. Někdy zde společně slavíme i Silvestry,“ dodal Muroň. Místní jednotka se také stará o kulturní život v obci. „Každý rok pořádáme několik akcí. Pravidelně hasičský ples, šest týdnů před Velikonocemi děláme Pochování basy s velkou tombolou, na ceny přispívají sponzoři. Potom stavíme a kácíme májku. Strom dodá vždy zdarma někdo z našeho sboru. V létě se kromě ježdění po soutěžích podílíme i na tanečních zábavách,“ vyjmenoval aktivity Muroň, jenž chtěl závěrem poděkovat nejen starostce, ale i celému obecnímu zastupitelstvu. „Spolupráce je na velmi dobré úrovni. Pokud něco potřebujeme, snaží se našemu sboru pomoci, čehož si moc vážíme,“ ocenil Muroň.