Právě tyto služby trošku omezují hasiče ve větším pořádání akci pro veřejnost. „Přesto se snažíme přiblížit veřejnosti, míváme tradiční dny otevřených dveří, také se prezentujeme na školách a školkách. Tam dětem předvádíme i ukázky zásahů, jako je například vyproštění osob,“ prozradil Pindur s tím, že tradiční bývají také besedy hasičů v Muzeu Jablunkov. „Však chtěli bychom se vrátit i k tradici pořádání plesů a dalších společenských akcí,“ doplnil velitel.

Hasiči z Jablunkova mají ve svém vozovém parku tři automobily. Prvním je cisternová stříkačka Tatra, která je určená k výjezdům k požárům. „Menším vozidlem je pak speciál Volkswagen, který používáme při dopravních nehodách. Tím, že je menší, má výborné předpoklady, aby projel i v hustém provozu nebo dopravní zácpě,“ vysvětlil Pindur. Třetím automobilem je velitelský vůz – Škoda Felicie. Pokud vše půjde podle plánu, v příštím roce by se jablunkovští hasiči měli dočkat nové cisterny. „Byla by hezkým dárkem u příležitosti oslav 130 let založení našeho sboru. Oslavy bychom rádi uspořádali jako součást Dnů města Jablunkova. Jedna se o dvoudenní akci, při které bychom oslavili kulatiny sboru,“ přiblížil Pindur.

Dobrovolní hasiči se na Dnech města Jablunkova ukázali i v letošním roce, kdy připravili soutěž v silovém pětiboji jednotlivců z řad dobrovolných hasičů, kdy hasič musel zdolávat připravené překážky, navíc v plné zbroji. Soutěž byla uzpůsobena tak, aby co nejvíce simulovala skutečný zásah.

Jablunkovští hasiči také úzce spolupracují se sbory v okolních vesnicích. „Asi nejužší spolupráci máme s kolegy z Mostů u Jablunkova, kteří slouží na stejné úrovni jako naše jednotka. Rovněž spolupracujeme s Návsím, kdy místní hasiči se u nás střídají v pohotovostní službách,“ uzavřel Pindur. Jablunkovský sbor zasahuje na území od Třince až po hranice se Slovenskem.