Starostce to ale nedalo, a zkusila proto zavolat na pomoc místní hasiče. Večer kontaktovala velitele, který ihned obvolal členy jednotky. Na místě byli do pěti minut. „Po průzkumu se zjistilo, že bude zapotřebí vylézt po žebříku do prvního patra na balkon a pokusit se otevřít dveře, jelikož vchodové dveře bytu byly zamčené zevnitř. Na balkoně jsme zjistili, že na podlaze u dveří leží starší žena a nemůže vstát,“ líčil Martin Tomica.

„Dveře byly pootevřené, tak jsme pomalu vlezli do bytu. Na podlaze byly známky krve po pádu, paní byla podchlazená a stěžovala si na bolesti pánve. Paní jsme opatrně uložili do postele, přikryli dekou a přivolali zdravotní záchrannou službu,“ popsal Tomica s tím, že hasiči pomohli zdravotníkům s transportem pacientky do sanitního vozu.

HASIČSKÝ KOZLŮV POČIN
HLASUJTE ZDE

„To byl jeden z prvních zásahu jednotky se zdravotníky. A za týden jsme opět zasahovali při záchraně osoby. Zde jsme přibližně sto metrů po kolena ve vodě transportovali pacientku na nosítkách do sanitky. Měla zlomená žebra a poranění hlavy. Z toho jsme usoudili, že jsme tu pro občany nejen tehdy, když se zaplavuje či hoří majetek, ale především, když jim jde o zdraví nebo život,“ zdůraznil velitel jednotky v Dolní Lomné.