„Při této příležitosti byl zhotoven historický prapor sboru,“ řekl starosta SDH Pstruží Pavel Kubala. Samotný sbor má nyní 130 členů, což je třetí největší počet v okrese. Z tohoto počtu je 102 dospělých (29 žen a 73 mužů) a 28 dětí. „Mezi členy máme i dva Zasloužilé hasiče, kterými jsou Vladislav Knebel a Josef Ničman,“ doplnil starosta sboru.

Nemalou častí sboru je výjezdová jednotka o dvaceti členech, která je připravena zasáhnout s cisternou Tatra CAS 32-T148 a DA Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI 4×4, jenž je přestavěn k výjezdům.

Dobrovolní hasiči jsou velice aktivní. Mladí hasiči se každoročně účastní hry Plamen v kategorii mladší a starší a okolních pohárových soutěží. „Starší jsou účastníky Moravskoslezské ligy mladých hasičů,“ doplnil Kubala. Družstva soutěžících mužů mají ve Pstružím dvě. „Družstvo A je účastníkem Beskydské ligy a v letošním roce získalo 2. místo. Z toho vyplývá mnoho skvělých umístění na jednotlivých pohárových soutěžích. V tomto roce máme opět družstvo žen, které se taky zapojilo do Beskydské ligy a na stupních vítězů stanulo v pěti případech. Ženy celkově dosáhly svého nejlepšího hodnocení v Okresním poháru, kde skončily na 5. místě z 29 družstev SDH,“ řekl starosta Kubala.

Však nejen soutěže zaměstnávají zdejší hasiče. „Každoročně pořádáme začátkem února Hasičský bál a Hasičský ples. V dubnu pak Western párty a na začátku prázdnin Letní veselici u hasičárny,“ upřesnil starosta. Za zmínku také stoji dětská netradiční pohárová soutěž v hasičské zručnosti, která je v únoru v tělocvičně ZŠ Pstruží. Příští rok se uskuteční již šestý ročník a toto klání se těší veliké oblibě i u okolních sborů. Tradiční je soutěž starších pánů nad 40 let. V září proběhl již 31. ročník a tentýž den odpoledne se pak soutěžilo v Beskydské lize mužů i žen.

Dobrovolní hasiči se účastní i na dalších akcích. „V srpnu se podílíme na Dni obce a celoroční spolupráci máme se zdejší základní školou. Také máme spřátelený hasičský sbore Imel´ na Slovensku,“ uzavřel starosta SDH Pstruží Pavel Kubala.