Starostou hasičského sboru ve Fryčovicích je Miroslav Gřes a jeho zástupcem Richard Kafka. Funkci velitele zastává Leo Kuběna a zástupcem je Pavel Matula. „Máme ale i další funkce, například referenta, hospodáře, vedoucí mládeže, kronikáře a revizory,“ vyjmenoval zástupce starosty Sboru dobrovolných hasičů ve Fryčovicích Richard Kafka s tím, že sbor byl v roce 2007 přeřazen z páté do třetí kategorie jednotky požární ochrany.

„Po této změně musíme po oznámení události vyjet do deseti minut. Zároveň nezasahujeme jen na území naší obce, ale vyjíždíme i k případům do sousedních obcí,“ prozradil zásadní změnu v organizaci sboru zástupce starosty Richard Kafka, jenž vysvětlil, jak se jim daří dodržovat desetiminutový limit. „Protože máme ve sboru i některé profesionální hasiče, tak s tím problém nemáme. Kdyby to bylo ale jen na dobrovolných hasičích, kteří mají samozřejmě jiná zaměstnání, tak by to samozřejmě stíhat v žádném případě nešlo,“ zamyslel se Kafka.

Místní dobrovolná jednotka se dočkala v tomto roce podstatného vylepšení svého vozového parku. „Dostali jsme od obce novou cisternu Tatra 815, do které se vleze až šest hasičů. Dokáže pojmout 3 400 litrů vody. Stála šest milionů korun. Dva a půl milionu se podařilo sehnat přes dotace, zbytek ale doplatila obec, za což bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat. S vedením obce máme výborné vztahy. Ceníme si i toho, že nám bezplatně pronajímá bazén a tělocvičnu,“ pochvaloval si Kafka. Jak dále dodal, během kalendářního roku vyjíždějí k třiceti až padesáti událostem.

„Z toho je průměrně takových šest požárů,“ upřesnil Kafka, jenž chtěl ještě vyzdvihnout velký úspěch, který se letos podařil ženám – hasičkám, kterých mají mezi sebou kolem patnácti. „Ženy se v soutěži Beskydská liga umístily na skvělém třetím místě. Tím se postaraly o naše zviditelnění. Zároveň bych jim chtěl poděkovat za to, jak nám pomáhají s přípravou různých obecních akcí. A jelikož v letošním roce končí ve funkci nejen starosta našeho hasičského sboru Miroslav Gřes, ale i velitel Leo Kuběna, chtěl bych jim za dlouholetou skvělou práci za všechny moc poděkovat,“ ocenil Kafka.

Sbor dobrovolných hasičů z Fryčovic oslaví příští rok kulatiny. „Budeme muset udělat něco většího. Přáli bychom si, aby to bylo důstojné,“ slibuje Kafka.