Předsedou Sboru dobrovolných hasičů ve Lhotce je od 15. 5. 2004 Jaroslav Kubala a velitelem dvaadvacetiletý Ondřej Pečínka. „V současné době máme v našem sboru přes padesát členů. Větší polovinu tvoří muži. Pravidelně se zúčastňujeme hasičských soutěží. Nedávno naše ženy jednu soutěž vyhrály,“ vyzdvihl výkon hasiček velitel Sboru dobrovolných hasičů ve Lhotce Ondřej Pečínka s tím, že se před několika roky dočkali velké rekonstrukce hasičárny, která se nachází poblíž kostelíka a radnice.

Aktivity sboru se netýkají pouze zásahů u různých požárů, ale i spolupráce při organizaci kulturních a sportovních akcí v obci. „Samozřejmě se snažíme pomáhat i jinak, i když na to někdy není dostatek času. Když jsme u nás zhruba před měsícem měli Sochovy slavnosti, pořadatelům jsme zrovna pomoci nemohli, protože jsme byli na soutěži,“ vysvětlil velitel lhoteckých hasičů Ondřej Pečínka.

Místní jednotka disponuje cisternou značky Tatra 148. „Obecní úřad nám před časem z obecního rozpočtu zakoupil nové helmy, které nás budou u zásahů lépe chránit,“ pochvaloval si velitel Ondřej Pečínka, který se do sboru dostal přes svého otce. „Zřejmě se to dědí,“ zamyslel se Ondřej Pečínka.

Jak dále dodal, téměř všichni členové sboru se sejdou nejen při pravidelných schůzích, soutěžích ale i na zájezdech. „Sice je nemíváme pravidelně, ale pokud zájezd uspořádáme, bývá o něj zpravidla velký zájem,“ dodal Ondřej Pečínka.