Hranice letos ještě nebodovaly, proti Frýdku-Místku ale nezačaly zle. Ještě ve dvacáté minutě domácí vedli o dvě branky, o přestávce už to ale bylo 12:11 pro Frýdek-Místek.

„V prvním poločase kluci chtěli až příliš. V útoku neproměnili spoustu dobrých příležitostí. Hranice nás velmi potrápily a potvrdily, že se na jejich palubovce nevyhrává snadno. Odvedly velice solidní výkon,“ řekl hostující kouč Daniel Valo.

Utkání se zlomilo v úvodu druhého poločasu. Frýdek-Místek se dostal do šestigólového trháku a ten už nepustil. Naopak, hosté své vedení postupně navyšovali a nakonec zvítězili 31:20. „O přestávce jsem kluky nabádal k tomu, aby věřili našemu systému a byli trpěliví. Po změně stran jsme perfektně bránili. Inkasovali jsme jen devět branek, z toho dvě ze sedmiček. To o něčem svědčí,“ uvedl Valo, který pochválil oba své gólmany. „Navíc jsme se dokázali prosazovat v útoku. Musím všechny pochválit za zodpovědný a koncentrovaný výkon,“ dodal spokojeně.

TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 20:31 (11:12)

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 7:6.

Frýdek-Místek: Pyško, Bartoš 1 – Noworyta 3, Sklenák, Gřešek 1, Chudoba 4/3, Brožek 4, Bureš 4/1, Mucha 3, Mlotek S. 4, Mlotek T. 1, Choleva 2, Mazur, Zbránek 3, Ondrušík 1, Hustopecký. Trenér: Valo.