Frýdek-Místek měl sezonu rozehranou dobře, v závěru základní části mu ale došel dech. Svěřenci trenéra Daniela Vala prohráli čtyři zápasy v řadě, včetně posledního utkání v Jičíně, který se díky tomu dostal do play-off.

„Závěr jsme nezvládli tak, jak jsme chtěli. Měli jsme několik šancí, kdy jsme mohli potvrdit naše místo v play-off, mohli jsme být i pátí, ale bohužel se to nepovedlo. Na druhou stranu, i kdybychom byli o trochu výš, tak bychom dostali někoho z kvarteta Plzeň, Lovosice, Karviná a Dukla. Těžko říct, kdo by nám seděl víc,“ řekl pro Deník Valo. „Musíme však na porážky zapomenout, některé věci je třeba změnit,“ dodal.

Lovosice letos poskládaly hodně silný tým, před sezonou přivedly bývalého reprezentanta Pavla Horáka a v základní části zaostaly jen bod za vedoucí Plzní.

Hráči Frýdku-Místku na Lovce letos ani jednou nestačili. Venku prohráli 27:38, doma padli po výsledku 29:39. „Lovosice nám letos moc nesedí, ale teď to nic neznamená. Play-off jsme si vybojovali a chceme je potrápit. Všechno je otevřené, mohou nás i podcenit. Věřím, že kluci ze sebe vydají maximum a že z Lovosic přivezeme aspoň jednu výhru,“ řekl Valo.

První dva zápasy série se budou hrát v sobotu a v neděli v Lovosicích, do Frýdku-Místku se série přesune o týden později. „Začíná nová soutěž. V play-off je možné všechno. Jsme si vědomi síly Lovosic, ale budeme se rvát,“ slíbil Valo.