Pepino zkusilo přibrzdit rozjetého favorita hrou bez brankáře, kterou se přiblížilo na dostřel jedné branky, srovnat nepříznivé skóre se mu ale nepodařilo. Poločas nakonec prohrálo 12:16.

„Dneska nám absolutně nevyšel vstup do utkání, ale pak jsme se i díky hře sedm na šest dokázali dostat do utkání. První poločas jsme sice prohráli o čtyři góly, ale takový výsledek byl stále hratelný,“ poznamenal Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek.

Po přestávce ale čtvrtfinále stalo jednoznačnou záležitostí hostů, kteří svůj náskok neustále zvyšovali až na konečný stav 41:27. „Bohužel po změně stran jsme se prezentovali výkonem, který absolutně není hodný vystoupení v play-off,“ zklamaně přiznal kouč Frýdku.

1. zápas čtvrtfinále play-off: Talent tým Plzeňského kraje - Frýdek-Místek 35:33 (24. března 2024).
OBRAZEM: Frýdek padl v Plzni až po boji, teď hraje odvetu. Zastaví doma mistra?

„Výborně nám fungovala obrana s brankářem, což byl zásadní moment. Když jsme dali pár gólů do prázdné brány, hrálo se nám pak lépe. Tím, že jsme sérii ukončili tak rychle, jsme dokázali ušetřit nějaké síly,“ radoval se trenér Talentu Petr Štochl z postupu do semifinále.

„Celkově byla série o něco snazší, než jsem předpokládal, protože Frýdek byl připravený velice dobře. Díky tomu, že s námi v základní části dvakrát remizoval, tak si věřil. V prvním zápase byl velmi nepříjemným soupeřem. Pak jsme se dokázali popasovat se hrou sedm na šest, což byl asi hlavní klíč k úspěchu,“ vysvětlil plzeňský Petr Štochl.

„Na jednu stranu si uvědomujeme, proti jak silnému soupeři jsme stáli, ale na druhou jsme to dneska Plzni ohromně usnadnili. Těžko se mi náš výkon hodnotí. Jsem nesmírně zklamaný. Takto se nehrají zápasy play-off,“ smutně konstatoval trenér domácích, které nyní čekají zápasy o 5. až 8. místo.

Hokejisté Třince (v bílém) proti Motoru České Budějovice ve čtvrtečním sedmém čtvrtfinále extraligového play off, které vyhráli 2:0 a celou sérii 4:3 na zápasy.
Mistr historický obrat nedopustil. Oceláři v semifinále, postup trefil Roman

Extraliga házenkářů – třetí zápas čtvrtfinále play-off:

Pepino SKP Frýdek-Místek – Talent tým Plzeňského kraje 27:41 (12:16)

Nejvíc branek: Rumian 5, Moješcik 3, Gřešek 3 – Douda 9, Kosteski 7, Bláha 4, Šindelář 4. Rozhodčí: Hanák a Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/0 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 457. Konečný stav série: 0:3.