Frýdek-Místek vstoupil do série o páté místo proti Dukle skvěle a úvodní domácí utkání vyhrál o sedm gólů. O svůj náskok ale přišel.

Ještě v poločase odvety Dukla vedla jen 13:11. Jenže po změně stran domácí svůj náskok navyšovali a manko postupně umazávali. Frýdek-Místek se navíc trápil na sedmičkách a ze šesti je proměnil jen dvě.

Deset minut před koncem Dukla vedla o šest branek, což by hostům stačilo. Pak ale Pražané přidali, zvítězili 35:26 a v sérii uspěli. 

„Jsme hodně zklamaní. Sice nám chyběli někteří klíčoví hráči, ale zápas jsme mohli a měli zvládnout. Nejvíce mě štve, že jsme Duklu přehrávali, ale selhávali jsme v koncovce. Neproměnili jsme osmnáct nebo devatenáct vyložených šancí, což je moc velký luxus. S takovou bilancí nemůžeme pomýšlet na úspěch, byť jsme měli sedmibrankový náskok z prvního utkání,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Frýdek-Místek tak končí šestý. „Měli jsme dvojzápas výborně rozehraný. Když jsme ale neproměňovali vyložené šance, posadili jsme Duklu na koně a sami se sráželi. Pak už jsme se nedokázali zvednout tak, jak se to povedlo Dukle v prvním utkání na naší palubovce,“ dodal Valo.

HC Dukla Praha – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:26 (13:11)

Nejvíce branek: Dokoupil 7, Sviták 5, Bolehovský 5, M. Rakouský 5 – S. Mlotek 5, Bureš 5, Noworyta 5. Rozhodčí: Barták – Hladký. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/2. Vyloučení: 2:3. ČK: Moravčík – Zbránek. Diváci: 158.