Pepino celý nedělní zápas v Plzni mistra pořádně trápilo, pět minut po přestávce nad ním dokonce vedlo a dvě a půl minuty před koncem byl stav vyrovnaný. Znervóznělí Západočeši bojovali nejen se soupeřem, ale i sami se sebou. Sedmkrát dostali dvouminutový trest, hosté jen dvakrát, ale červenou kartu viděl Zbránek.

„Věděli jsme, že to nebude sranda. Soupeř nás trestal z rychlých útoků,“ konstatoval Petr Štochl, trenér plzeňského Talentu. „Nnaštěstí jsme to ubojovali,“ oddechl si Daniel Bláha, s 11 a 7 brrankami nejlepší střelec domácích v obou čtvrtfinále.

Čtvrtfinále play-off extraligy házenkářů Kopřivnice - Dukla Praha 35:36 a 30:26. Po dvou zápasech je stav série 1:1.
Kopřivnice na nohou! Fanoušci dotlačili Sklenákův tým k vítězství. Podívejte se

V pondělním duelu se ale Frýdku nedařilo střelecky, navíc se rozchytal plzeňský Herajt. „V prvním poločase jsme neproměnili velké množství vyložených šancí a na rozdíl od prvního zápasu nedokázali ubránit jednoduché akce,“ zklamaně přiznal Mathias Choleva, který v obou dnech dal Plzni celkem osm gólů (3 + 5).

Střelecky opět táhl Pepino Moješcik, autor 13 branek (8 + 5). „I minulý zápas jsme prohrávali o šest, což jsme dotáhli v klidu, ale tentokrát to už nešlo,“ smutně konstatoval Mathias Choleva po pondělní prohře 23:33.

Druhý zápas čtvrtfinále play-off Plzeň - Pepino SKP Frýdek-Místek 33:23

Ve třetím zápase bude mít Frýdek v pátek 29. března výhodu domácí palubovky. A pokud s podporou svých fanoušků uspěje, bude se ve stejné hale hrát i v sobotu.

První cíl této sezony házenkáři Karviné už splnili, když ve finále Českého poháru 6. března v Praze přehráli Zubří 27:17. Teď skvěle rozjeli doma čtvrtfinále extraligy, nad Brnem vedou 2:0 na zápasy.
Baník dvakrát porazil Brno a má mečbol. Kdy si spolu zahrají bratři Patzelovi?

Extraliga házenkářů – čtvrtfinále play-off:

1. zápas (neděle 24. 3.): Plzeň – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:33 (17:15)

Nejvíc branek: Bláha 11, Stehlík 6, Douda 4 – Moješcik 8, Noworyta 6, Zbránek 6. Rozhodčí: Halada a Kosmák. Sedmimetrové hody: 0 – 3/2. Vyloučení: 7:2. ČK: Zbránek (Frýdek-Místek). Diváci: 1019.

2. zápas (pondělí 25. 3.): Plzeň - Pepino SKP Frýdek-Místek 33:23 (18:12)

Nejvíc branek: Bláha 7, Ćurčić 5, Kosteski 4 – Moješcik 5, Choleva 5, Gřešek 4. Rozhodčí: Bubeníček a Petruška. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 850. Stav série: 2:0.