V sobotním duelu se Frýdek-Místek držel favorizovaného soupeře jen v první půli. Po změně stran Lovci přidali a došli si pro pohodovou výhru.

První poločas nedělní partie probíhal stejně. Frýdek-Místek část úvodní půle vedl, do kabin šli ale s náskokem 16:15 hráči Lovosic. Tentokrát se ovšem hrála vyrovnaná partie i po změně stran.

Frýdek-Místek favorita hodně trápil a ještě patnáct minut před koncem vedl 24:22. Domácí skóre otočili, přetahovaná ale pokračovala. Ještě v 54. minutě to bylo 29:29.

Koncovku však lépe zvládli domácí. Frýdek-Místek se od té doby střelecky neprosadil, zato Lovci dokázali dát čtyři branky a k postupu do semifinále jim chybí poslední výhra. Série pokračuje příští víkend ve Frýdku-Místku.

„Těžko se to hodnotí, jsme samozřejmě zklamaní. Cítili jsme šanci a od úvodu jsme byli ve hře. Oba týmy se již v prvním zápase hodně vydaly a je těžké zvládnout tak náročné dva zápasy ve dvou dnech. Já musím před svým týmem smeknout, jak se hráči rvali," uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Lovci Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 33:29 (16:15)

Nejvíce branek: Trkovský 9, Bogdanić 7/1, Horák 4 – Noworyta 8, Mucha 8/1, Choleva 5. Rozhodčí: Bareš –Uhlíř. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 3:5. ČK: Bureš (FRM).