Oba týmy měly před zápasem shodně osm bodů. Frýdek-Místek však už Zubří přeskočil a je čtvrtý. „Jsme nesmírně šťastní, že jsme tento zápas zvládli. Zubří má ohromnou kvalitu, což dokazuje každý rok,“ řekl spokojeně trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Domácím vyšel první poločas, který vyhráli 13:8. „V první půli nám skvěle fungovala obrana, za kterou výborně chytal Patrik Bartoš. Udržet Zubří na osmi brankách za poločas je úžasný výkon,“ pochválil své svěřence Valo.

Hosté hráli bez svého nejlepšího hráče Lukáše Mořkovského, ve druhé půli ale začali ztrátu postupně umazávat a ve 44. minutě už to bylo jen o gól. Valaši se dostali na dostřel jediné branky ještě několikrát, Frýdek-Místek si ale výhru už vzít nenechal.

„Kluci ukázali výbornou morální sílu, když po snížení Zubří na jediný gól dokázali vždycky zase odskočit na dvě či tři branky a dotáhli střetnutí do vítězného konce. Když vezmu v potaz, že jsme celý zápas vedli, tak jsme zaslouženě vyhráli, byť Zubří ve druhém poločase ukázalo svou kvalitu a hodně nám cestu za výhrou zkomplikovalo,“ uzavřel Valo.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 26:24 (13:8)

Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 303.

Frýdek-Místek: Bartoš, Pyško – Noworyta 6, Sklenák, Gřešek 3/3, Chudoba 4, Brožek, Bureš, Mucha 5, Mlotek S. 2, Mlotek T., Choleva 2, Mazur 1, Zbránek 3, Ondrušík, Hustopecký. Trenér: Valo.