Na webu Deníku vycházejí krásné pohádky, které doma amatérští spisovatelé napsali pro své nejbližší. Svá díla poslali redakci ke zveřejnění na výzvu speciálního projektu Pište pohádky. Tak se nyní díky rubrice HOBBY dostávají k veřejnosti a mohou se z nich radovat i jiné děti.

Ve čtvrtek si děti ve školní družině v Berouně-Závodí, v 2. oddělení u Veverušáků, přečetly dvě kapitoly z knihy Žofie Zejdové – Mlcáskové pohádky.

Kniha pohádek Mlcáskové
Mlcáskové. Kapitola 1: Kouzelné mlcamlíčko

„Scházíme se v družině po obědě ve školní jídelně a nastává malá chvilka odpočinku, než začneme naší hlavní činnost. Dnes jsme se seznámili se dvěma kapitolami knihy „Mlcáskové pohádky“. Když jsme slyšeli název knihy, nikdo netušil, o co tu vlastně asi půjde. Ale postupně přicházíme na to, co tím autor chtěl říci,“ popsala vedoucí vychovatelka v berounské družině Květa Hrbáčková.

„Ve vesničce Mlcáskov stojí malá chaloupka dědy Šedivky Mlcáska. V chaloupce bydlí samí hodní mlcáskové – babička Šedivka Mlcásková, maminka Zelenka Mlcásková, tatínek Hnědouš Mlcásek a jejich dvě děti – Modroušek a Růžovinka Mlcáskovi.“ Hlavní hrdinové příběhů jsou právě Modroušek a Růžovinka Mlcáskové.

O Žlutěnce
Speciál Deníku: Pište pohádky

A kdo to vlastně je? Ptají se po krátkém úryvku děti z družiny. Postupně zjišťujeme, že Mlcáskové jsou vlastně barevné tkaničky z bot, které žijí ve svém mlcáskovém světě. V něm Modroušek a Růžovinka prožívají mnohá dobrodružství.

A jak to bude se postupně vyvíjet? O tom se naše děti budou dozvídat postupně tak, jak budou jednotlivé kapitoly vytištěny v Berounském deníku,“ vypráví Květa Hrbáčková. A dodává: „Vřele doporučujeme ostatním k četbě. Jsou to opravdu krásné příběhy, které vás budou bavit. Nás opravdu baví a my se již těšíme na další pokračování. Děkujeme!“