Porážka znamená definitivní konec, výhra postup do čtvrtfinále, ve kterém by si to Oceláři rozdali s pražskou Spartou, vítězem základní části a držitelem Prezidentského poháru.

Třinečtí už mohli mít sérii v kapse. V sobotu přejeli v domácí Werk Areně Zlín 6:2, jenže v neděli na výborný výkon nenavázali a v opatrném utkání nakonec padli 1:2 po nájezdech.

Stav série je tak srovnán na 2:2. „Nehráli jsme vyloženě špatně, ale na druhé straně to nebyl ideální výkon,“ přiznal nejlepší třinecký hráč Jan Peterek.

„Určitě to bylo těžší než v sobotu. Opět jsme dali branku na 1:0, ale místo toho, abychom se uklidnili, tak jsme se nepochopitelně začali bát o výsledek,“ vykládal Peterek.

„Přestali jsme hrát hokej, začali jsme jen couvat. Zbytečně je pouštěli v plné rychlosti do pásma, kde nám pak dělali problémy,“ všimla si jedna z opor Ocelářů.

Právě „Petrovka“ měl na hokejce v 50. minutě za stavu 1:1 postupovou trefu, když se fantasticky prokličkoval přes tři protihráče až před Sedláčka.

„Nebyla to lehká pozice, byl jsem už v předklonu. Chtěl jsem puk dloubnout nahoru, protože brankář ležel na zemi. Ani nevím, jak mi to chytil,“ pokračoval Peterek.

Na rozdíl od druhého zápasu ve Zlíně nezvládl Třinec samostatné nájezdy, a znovu tak potvrdil, že se mu v penaltách dlouhodobě vůbec nedaří.

Neuspěl nikdo z vybrané trojice včetně kapitána Bonka. „Před nájezdy jsme se bavili o tom, kdo si věří. Původně měli jet David Květoň a Kuba Orsava,“ prozradil Peterek.

„Trenérům ale sdělili, že si nevěří, tak se nakonec zeptali Bonkieho, jestli tam půjde. Hecovali jsme ho, a on do toho šel. Bohužel to nevyšlo,“ smutnil Peterek.

Proč nešel na nájezd sám „Petrovka“, který odehrál parádní zápas? „Ve Zlíně se mě trenéři ptali, a já si nevěřil. Pokud by se mě zeptali teď, kousl bych se, protože jsem se cítil dobře.“

Sérii vrátil do Zlína jako pátý v pořadí hostující hrdina Bedřich Köhler, který byl pro Třinec neustále velkou hrozbou. Ve 35. minutě to byl on, kdo srovnával v přesilovce na 1:1.

„Proč jsme nedokázali navázat na výkon ze soboty? Mohlo to být psychikou. Člověk si podvědomě říká, že to je už hotové a nějak se to doklepe,“ přemítal Peterek.

„Přesvědčili jsme se, že se Zlínem to tak snadno nejde, ti kluci jedou až do konce. Navíc už neměli co ztratit, takže bylo jasné, že pro vítězství udělají všechno.“

Rozhodující pátá bitva předkola play off startuje na zlínském ledě dnes v 17.30 hodin. „Tohle utkání musí každý z nás odpracovat na tisíc procent,“ ví dobře Jiří Polanský.

„Máme ostřílené hráče, kteří moc dobře vědí, co je v sázce. To je, myslím, naše výhoda. V těchto vypjatých chvílích to může být rozhodující faktor,“ myslí si Polanský.

Třinecký bojovník věří, že tým dokáže navázat na loňské tažení za zlatem a otočení série se Slavií. „Kéž bychom to zopakovali. Snad si na minulou sezonu vzpomeneme,“ doufá Polanský.

„Chceme znovu zažít euforii,“ dodal jeden ze služebně nejstarších třineckých hráčů. „Když jsme druhý zápas ve Zlíně potřebovali zabrat, tak jsme se nějak kousli. Věřím, že se kousneme i teď,“ uzavřel Peterek.