V minulém týdnu se v Praze konal aktiv hokejových klubů z druhé ligy. Na zasedání se rozhodlo o tom, že 2. hokejová liga bude mít v sezoně 2012/2013 stejnou podobu, jako tomu bylo v roce předcházejícím. Východní skupina, které se účastní rovněž i tým HC Frýdek-Místek, bude mít tedy 11 účastníků. „Vše nasvědčuje tomu, že se skupina odehraje i ve stejném složení, jako tomu bylo vloni. Ještě to ale jisté není, jelikož kluby z Valašského Meziříčí a Uherského Hradiště, se pražského aktivu nezúčastnily, takže jejich případný start v soutěži není ještě potvrzen," prozradil Mario Schuller z frýdecko-místeckého hokejového klubu.

Začátek druholigové soutěže je předběžně naplánován na sobotu 15. září, přesné termíny jednotlivých zápasů budou známy do konce června. „Pokud oba kluby svou účast mezi druholigovou smetánou potvrdí, bude se soutěž opět hrát čtyřkolově každý s každým. Celkově tak bude k vidění 44 kol a každé mužstvo bude mít během jedné čtvrtiny volný los. První osmička pak postoupí do následného play off," dodal Mario Schuller.

Novinkou by nyní měla být informace, že kluby již v sestavách nemusí mít pět hráčů mladších 22 let.

Vylosovaná čísla: 1. HC RT-Torax Poruba, 2. AZ Havířov, 3. HC Nový Jičín, 4. Jestřábi Prostějov, 5. HC Uherské Hradiště, 6. HC Frýdek-Místek, 7. HC Karviná, 8. Slezan Opava, 9. Bobři Valašské Meziříčí, 10. HC Zubr Přerov, 11. VHK Vsetín.

(mar)