Druholigoví hokejisté již znají podrobný plán přípravných střetnutí před nadcházející sezonou. Celkem by jich mělo být prozatím devět a Frýdečtí je odehrají ve druhém prázdninovém měsíci.

V rámci přípravných zápasů před startem 2. hokejové ligy se hokejisté Frýdku-Místku utkají postupně s mužstvy z Poruby, Opavy, Nového Jičína, Prostějova a Havířova. Se všemi soupeři se Frýdek střetne dvakrát. Jen s havířovským AZetem bude k vidění pouze jediný zápas, který se odehraje na havířovském ledě.

K prvnímu zápasu v přípravě zavítají frýdečtí hokejisté ve středu 8. srpna na led porubského Toraxu. Hned po tomto zápase se Vavrečkova družina bude muset připravit na první domácí utkání, ve kterém bude hostit opavský Slezan, a to v pátek 10. srpna. V týdnu od 13. do 17. srpna čeká frýdecko-místecké hokejisty hlavně cestování. Nejprve v úterý 14. srpna se hráči od řeky Ostravice představí v Novém Jičíně a v pátečním podvečeru (17. srpna) je čeká duel s prostějovskými Jestřáby na jejich ledě. Ve třetím srpnovém týdnu budou hokejisté v červenobílých dresech měřit své síly s druholigovými soupeři hned třikrát. V úterý 21. sprna je čeká odveta s HC RT Torax Poruba a o dva dny později (čtvrtek 23. srpna) přijedou do Frýdku-Místku hokejisté Nového Jičína, které čeká ve Víceúčelové sportovní hale odveta. Hned na druhý den, tedy v pátek 24. srpna odcestují hokejisté Frýdku-Místku na led loňského vítěze HC AZ Havířov, kterému v baráži utekla účast v první lize o jediný bod. V závěru prázdnin potom čeká na frýdecko-místecké hráče odvetný duel na ledě opavského Slezanu, kde se představí v úterý 28. srpna. Poslední srpnový den bude rovněž posledním vystoupením frýdeckých hokejistů v přípravném období, kdy do Frýdku-Místku přiletí Jestřábi z Prostějova.

(mar)