Vítkovičtí hráči mají momentálně klidnější spaní. Nejenže se ostravský tým vyhřívá na první příčce tabulky, navíc jako jediný doposud neokusil hořkost porážky. To budou chtít Oceláři jistě změnit.

„Pro fanoušky je to prestižní utkání, ale já osobně to bral vždy jako normální zápas. S Vítkovicemi to bývá vždy vyrovnané. V loňské sezoně se rozhodlo vždy až v prodloužení, či nájezdech. Hodně důležité budou přesilovky, tam se mnohdy láme chleba. Očekávám vyhecovaný zápas s maximálním úsilím na obou stranách. Mohou rozhodovat maličkosti,“ ví dobře třinecký obránce Daniel Seman, který dříve ve Vítkovicích působil.

V táboře Vítkovic panuje dobrá nálada. Všichni však dobře vědí, že v Třinci to bude hodně náročné, jako všude jinde. „Těžký je každý zápas. Ta liga, co jsem tady osm let, tak se stále vyrovnává. Mužstva jsou stejně silná. Vyhrát titul může kdokoli. Nedíváme se na to, že to je derby. Do každého zápasu jdeme s jedinou myšlenkou – vyhrát,“ řekl slovenský útočník v barvách Vítkovic Juraj Štefanka.

Vítkovice doma v posledním kole porazily především díky skvělému výkonu reprezentačního gólmana Jakuba Štěpánka Plzeň 5:2. Třinečtí naopak nestačili na Mladou Boleslav, kde prohráli 1:3.