HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 1:3

Do derby přitom vstoupili lépe Oceláři, kteří zasypali gólmana Štěpánka řadou nebezpečných střel. Ujala se až ta Polanského v poslední minutě první třetiny, která stála za to.

Hosté začali zvolna, vždyť první střelu na Hamerlíka vyslali až v šestnácté minutě. Brzké srovnání zařídil v přesilovce Treille. Francouzský útočník v barvách ostravského mužstva dorazil puk odražený od tyče, kam ho předtím poslal Štefanka.

Hra byla od té chvíle vyrovnaná a na nepříliš kvalitním ledě se hlavně bojovalo o každou píď ledu, každý puk. Hosty vyrovnávací gól nabudil. V polovině zápasu nejprve nevyužili 114 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem. Po jejím skončení zazvonil vítkovický Stehlík o tyč. Poslední desetiminutovka patřila Vítkovicím. Nejprve ve vyložené šanci vyhořel kapitán Burger, který po ideální přihrávce Varadi trefil z mezikruží pouze třineckého gólmana.

Hosté v derby přece jen vydolovali výhru. Ujčík našel z druhé vlny Kvapila, který před obránce Hrabala ranou po ledě k levé tyči zaskočil Hamerlíka. Pojistku přidal nekompromisní ranou do šibenice Stehlík.

„Myslím, že to byl více boj, než pohledný hokej. Bylo to ovlivněno také ledem, který je tady hodně těžký. Nepodali jsme super výkon, ale dřeli jsme a měli i trochu více štěstí a vyšší produktivitu,“ řekl asistent vítkovického kouče Kamil Konečný.

Oceláři prohráli třetí zápas v řadě a opět vyhořeli v přesilovkách. „Povedl se nám vstup do utkání, získali jsme převahu. Moc jsme chtěli vyhrát a odčinit porážku v Mladé Boleslavi. Vítězství se rodí z branek, které jsme nedali, proto jsme dnes nebodovali. Kluci odvedli i tak velký kus práce. Máme problém s přesilovkami. Ty nás trápí,“ podotkl asistent trenéra Třince Břetislav Kopřiva.

Pro „Ocelářské derby“ bývá typické prodloužení nebo nájezdy. I to včerejší k nastavenému času směřovalo, jenže šest minut před koncem se puk dostal k vítkovickému útočníkovi Marku Kvapilovi, který přesnou trefou mezi betony zajistil vítězství hostům. „Není důležité, že jsem vítězný gól dal já. Hlavní je, že jsme získali tři body,“ shrnul Kvapil.
V první třetině vás Třinec jasně přehrál, nakonec ale tři body berete vy…
Je to pravda. Měli skvělý nástup. Díky Kubovi Štěpánkovi jsme dlouho drželi bezbrankový stav. Z našeho pohledu bylo hodně důležité, že jsme v první třetině inkasovali pouze jednou. Třinec byl hodně nebezpečný.
V polovině zápasu jste nedokázali využít dlouhou přesilovku, navíc dvojnásobnou, kde byla chyba?
Nevím. Zkoušeli jsme střílet ze všech pozic, ale nechtělo to tam padnout. Třinec měl hodně štěstí, trefili jsme i tyčku. Pravda ale je, že i gólman jim dobře zachytal.
Podepsala se ta zmíněná přesilovka nějak na psychice týmu?
Myslím, že ne. Jedna nepovedená přesilovka nás nesmí položit. Pořád jsme šli do zápasu naplno a nakonec jsme ho otočili.
Vítězný gól jste si připsal vy. Byla to hodně nenápadná střela, jak se to seběhlo?
Viktor Ujčík mi ideálně přihrál od mantinelu. Hráči Třince mě nechali volného. Tak jsem zkusil vystřelit přes beka a propadlo mu to mezi nohami.
Vy už jste takhle Vítkovice nasměroval k vítězství v zápase proti Plzni…
To je náhoda, že to tam padlo zase mi. Těší mě, že jsem klukům mohl pomoct, ale je úplně jedno, kdo to dává. Hlavní je, že se vždycky dokážeme zvednout. Není podstatné, kdo to zařídí. (jaz)
Jiří Polanský: Nedáváme góly
Jeho nádherná branka, která otevřela skóre včerejšího derby proti Vítkovicím, bude jistě aspirovat minimálně na gól měsíce. Přesto byl po zápase její autor, třinecký útočník Jiří Polanský, hodně zklamaný. A měl proč.
Vždyť Oceláři neudrželi vedení, v závěru přišli i o bod. Prohráli tak třetí zápas v řadě. „Chtěli jsme strašně moc vyhrát. Toužili jsme po dobrém vstupu do ligy. Po výhře na Slavii jsme byli v euforii, která nás teď rychle opustila. Nedáváme góly a z toho to pramení,“ řekl Jiří Polanský, při jehož trefě z poslední minuty první třetiny muselo zaplesat nejedno srdíčko hokejového fanouška. Sedmadvacetiletý rodák z Brna trefil puk nádherně ze vzduchu.
„Šli jsme dva na jednoho. Obránce tam zkušeně lehl, Vojta Polák mi to tam hodil vrchem, asi mu to skočilo. Mně nezbylo nic jiného, než to zkusit trefit. Hlavně mě mrzí, že se nám to vedení nepodařilo udržet a nedotáhli jsme zápas do vítězného konce,“ dodal smutně Polanský.

Třinec: Hamerlík – Cartelli, Zíb, Seman, Malec, Hrabal, Výtisk, Lojek, Andersons – Balej, Kohn, M. Růžička – D. Květoň, Peterek, Martynek – V. Polák, Polanský, Tomas – Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Vítkovice: Štěpánek – Kuboš, Stehlík, Jurečka, Rehák, Sičák, Trnka – Kvapil, Burger, P. Hubáček – Treille, Štefanka, Krenželok – Ujčík, R. Hruška, Varaďa – Klimek, Strapáč, Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Branky a nahrávky: 20. Polanský (V. Polák, Tomas) – 23. Treille (Štefanka, Krenželok), 55. Kvapil (Ujčík, R. Hruška), 60. Stehlík (Kvapil, Ujčík). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 3023.