Vždyť během čtyř kol dokázali zužitkovat pouze jednu, a to bylo vyloučeno hned sedmatřicet hráčů soupeře. Jedinou početní výhodu navíc přetavili v branku už v 7. minutě 1. kola na Slavii, kde tým zatím jedinkrát zvítězil. Od té doby přišly tři porážky a pád na 12. místo tabulky.

„Kluci bojují. V derby proti Vítkovicím odvedli po kondiční stránce dobrou práci, makali. Stále nás však trápí mizerná produktivita přesilových her,“ přiznává asistent třineckého kouče Břetislav Kopřiva. „Přitom se jim na trénincích neustále věnujeme,“ doplňuje. „Nedáváme góly, hlavně v přesilovkách. Nedovedu si to vysvětlit. Je to už křeč,“ krčí rameny útočník Jiří Polanský, autor jediného gólu do sítě Vítkovic.

Přerušit nelichotivou bilanci budou moci Oceláři již v pátek od 18 hodin proti nováčkovi nejvyšší soutěže, brněnské Kometě. Utkání bude pro Slezany o to složitější, že po čtyřech prohrách mění Brňané trenéra. Místo Vladimíra Kýhose povede mužstvo Pavel Pazourek, což jistě vlije Moravanům do žil novou krev.

Pro Jiřího Polanského, brněnského odchovance, to bude zvláštní zápas. „Bude to něco speciálního, vždyť to je mé vůbec první utkání na Kometě. Moc se na něj těším. Kéž by se nám to podařilo konečně zlomit a zase jsme se mohli radovat z výhry,“ dodává sedmadvacetiletý třinecký forvard, který v sezoně 2000/2001 oblékal dres Hvězdy Brno.