HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Soupeř od začátku jen dotahoval. Rozdílový gól trefil v poslední minutě druhé třetiny obránce Cartelli, pro kterého to byla v této sezoně premiérová trefa za Oceláře. Třemi body se blýsk útočník Růžička.

„Vstup do utkání se nám vydařil. Dobře jsme se pohybovali, dokázali se udržet v útočné třetině. Soupeř pokaždé srovnal lacinými góly. Pokud bychom se vyvarovali těch chyb, nemuseli jsme se dostávat zpět do zápasu. Pomohl nám gól na 3:2 v závěru druhé třetiny. Kluci se uklidnili a samotná hra podle toho taky vypadala. Výhru jsme si zasloužili,“ byl přesvědčen asistent třineckého kouče Břetislav Kopřiva.

Oceláři, za které se do branky postavil znovu Tomáš Duba, dokázali konečně využít početní výhodu, včera dokonce hned dvě. Čekání bylo dlouhé. Potrestáno bylo až šestačtyřicáté vyloučení soupeřova hráče.

„Přesilovka je taky o souhře hráčů, které jsme nutili k většímu napadání, častější střelbě. Třeba s Vítkovicemi jsme tam měli taky povedené akce, gól visel ve vzduchu, ale nespadlo to tam. Stále tam však vidím rezervy. Když srovnáme přesilovku naši a tu zlínskou, nemůžeme být spokojeni,“ doplnil Kopřiva.

Hostům utkání podle slov jejich asistenta příliš nesedlo. „Zápas byl vyrovnaný. Rozhodly naše chyby. Směrem dozadu jsme nepodali zrovna nejlepší výkon. Chyběl tam taky tlak v koncovce, což bylo znát na počtu střel. Třinec zvítězil po zásluze,“ přiznal asistent trenéra Zlína Rostislav Vlach.

Muž zápasu: M. Růžička

Třemi body se blýskl v úvodním utkání extraligy na Slavii, včera se mu podařil stejný kousek doma proti Zlínu a opět z toho bylo vítězství. Premiérové na domácím ledě. Třiadvacetiletý útočník Třince Martin Růžička, který přišel před sezonou ze Znojma, obstaral první i poslední gól zápasu, kterým dal Slezanům klid do koncovky. Se čtyřmi zářezy na pažbě je nyní nejlepším střelcem týmu.

Třetí zápas doma, konečně výhra, to potěší…
Je to hodně příjemné. Potřebovali jsme bodovat a potvrdit tři body z Brna. Navíc se nám podařilo dotáhnout na Zlín. Jsou to moc důležité tři body.
Po těch počátečních nevydařených zápasech na vlastním ledě jste začali dávat taky branky. Co jste udělali jinak?
Myslím, že jsme hráli celou dobu dobře, akorát jsme nedokázali skórovat. Trenéři nás nabádali k tomu, abychom se více tlačili do branky. To nám pomohlo, byl tam větší důraz.

Ještě jedna pozitivní zpráva. Po dlouhé době jste se trefili také v přesilovce, dokonce hned dvakrát…
Někdy už to muselo přijít a je moc dobře, že se nám to podařilo konečně prolomit.

Vsítil jste dvě branky, stejně jako na Slávii. Se čtyřmi trefami do černého vévodíte střeleckým statistikám týmu. Jak jste oba góly viděl?
Při tom prvním jsem počkal a dal mu to pod lapačku. Mohl si na to sáhnout, ale měl to složité. Při tom druhém jsem nabral dobrou rychlost, stačilo objet bránu a zasunout puk do sítě.

V posledních dvou vítězných zápasech stál mezi tyčemi Tomáš Duba, může tahle změna pomoci do budoucna?
Oba gólmani jsou výborní, což je jenom dobře. Tomáš nám pomohl. Stejně jako venku, tak i dnes doma chytal výborně.

Zdá se, že jste si oblíbili jen tříbodové série. Po bodech vás to nebaví?
(Směje se). Je to i trochu o štěstí. V předešlých zápasech jsme nějaké šance měli, ale nedokázali je proměnit.

Čtvrtý gól, který jste zaznamenal, byl asi hodně důležitý…
Souhlasím. Zlín si vytvořil ke konci tlak, tím gólem jsme je zchladili.

Branky a nahrávky: 3. M. Růžička (Balej, Kohn), 11. Martynek (Malec), 40. Cartelli (M. Růžička, Kohn), 52. M. Růžička (Zíb, Kohn) – 4. Důras (Hamrlík, Leška), 18. Kollár (Köhler). Rozhodčí: Hradil, Šíp – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc V. Polák (T) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3096.

Třinec:
Duba – Cartelli, Výtisk, Seman, Malec, Hrabal, Zíb. Lojek, Andersons – Tomas, Polanský, V. Polák – D. Květoň, Peterek, Martynek – Balej, Kohn, M. Růžička – Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka – Důras, Leška, Rachůnek – Sivák, Kollár, Köhler – Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský – Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Vlach.