„Dříve jsem se na nájezdy necítil. Nejezdím proto pokaždé. Šel jsem, protože proti Hamerlíkovi jsem ještě gól nedal. Byla to taková sranda. Jsme rádi, že to tak dopadlo,“usmíval se zkušený zlínský bek, který se tentokrát neodhodlal ke svému tradičnímu zakončení, přesto byl úspěšný.

„Volil jsem jistotu. Led byl špatný, už se totiž žehlí jen tři pruhy uprostřed. Přece si to nenechám zkazit proto, že si vyjedu až k mantinelu,“ pokračoval Hamrlík. „Trefil to dobře, do nepříjemného místa. Ani nahoru, ani dolů,“ uznal kvality svého skoro jmenovce gólman Třince Peter Hamerlík.

Zlínští si vítězství hodně cenili. „Hlavní je, že jsme vyhráli venku. Měli jsme v hlavách, že nás v letošní sezoně Třinec v obou utkáních porazil. Vstupovali do toho zápasu s tím, že na nás umějí. Že jsme udrželi první místo? Tohle neřešíme. Trenér nás drží při zemi. Díváme se spíše pod sebe.“

Třinec podal o poznání kvalitnější výkon, než v Brně, přesto prohrál. „Odehráli jsme dobré utkání. Může nás mrzet nevyužitá minutová přesilovka 5 na 3 z úvodu druhé třetiny a taky ta v prodloužení,“ řekl třinecký Hamerlík, který toho včera hodně pochytal. Stejně jako jeho protějšek Jakub Sedláček. „Oba gólmani podali skvělý výkon,“ přiznal zlínský kouč Zdeněk Venera.

Lídr extraligy opět vyrukoval s pevnou defenzívou, což přineslo úspěch. „Hrají hodně nepříjemný hokej, dobře brání a sázejí na brejky. To se znovu potvrdilo, vždyť šli hned několikrát v přečíslení 2 na 1. Ze začátku jsem se chytil, a pak to bylo v pohodě. Škoda jen, že jsme nevyhráli,“ litoval domácí brankář.

„Diváci viděli kvalitní utkání. Jsme spokojeni jak s výkonem, tak předvedenou hrou. Dvakrát jsme šli do vedení, mohli jsme to udržet, ale i tak jsou pro nás dva body dobré,“ řekl Venera.

Domácí trenéry potěšila hlavně předvedená hra. „Proti minulému utkání to bylo velké zlepšení, snad budeme i nadále předvádět takovou hru. Stáli jsme proti aktuálně nejlepšímu týmu extraligy, který to také potvrdil. Škoda závěru, měli jsme tam šance. Remíza je spravedlivá. A nájezdy? Ty jsou už o štěstí,“ uvedl trenér Ocelářů Břetislav Kopřiva.