Vedení klubu připravilo na utkání akci, před kterým vyzývalo třinecké fanoušky k tomu, aby donesli plyšáky a po první brance svých miláčků jimi zaházeli led. Hračky měly následně putovat do dětského centra Čtyřlístek v Havířově a Opavě.

V úvodu to ale na žádnou oslavu nevypadalo. Někteří diváci ještě hledali svá místa a Brňané už se objímali. Do vedení je poslal už po sedmadvaceti vteřinách kanonýr Radim Hruška, který si mezi kruhy sjel na přihrávku Kvapila a na jeho švih byl Vojtek krátký.

Domácí se v první třetině snažili, dostávali se do šancí a vynucovali si fauly, ale když už byl Trvaj překonán, pomohla mu po střele Poláka tyč. A tak udeřili opět modro-bílí a jejich úderná dvojka. Kvapil vybídl Hrušku, který měl čas a ranou na lapačku zvýšil.

Plyšáků se dočkala hala až v nástupu do druhé třetiny po Peterkově bekhendové dorážce Hrabalovy střely. „Nečekali jsme, že jich bude tolik,“ kroutil překvapeně hlavou Květoň, který se společně s ostatními spoluhráči zapojil do sbírání.

„Chtěli jsme to zrychlit a co nejdříve pokračovat, tak jsme pomohli. Stačil jsem se tam stavit za čárovým a řekl mu, ať si taky jednoho vezme,“ usmíval se Květoň. „Odhadem se posbíralo pět tisíc plyšáků,“ uvedl mluvčí Třince Ivo Pullmann.

Osmiminutová přestávka prospěla domácím, které vrátil do hry v přečíslení dva na jednoho po Peterkově přistrčení Varaďa. Nadšení na třinecké střídačce nemělo dlouhého trvání. Náskok vrátil hostům Veselý a Vojtek se musel červenat.

V nástupu do třetí třetiny domácí během sedmapadesáti vteřin zápas otočili. Nejprve před brankou šikovně tečoval Bonk ránu Krajíčka od modré, následně doklouzal za Trvajova záda pokus Hrni.

Kometa se nevzdávala a všudybyl Hruška dovršil hattrick. Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem, kdy se v přesilovce nejrychleji zorientoval Květon. Hosté ještě zkusili power play, chvíli hráli v šesti proti čtyřem, ale prodloužení si nevymodlili. Osm vteřin před koncem uklidil puk do prázdné branky Krajíček.

„Je to ohraná písnička, už přes měsíc stejná. Odehrajeme výbornou první třetinu, ubráníme čtyři oslabení a pak se asi uspokojíme. Jdeme a začneme vymýšlet na útočné modré, nehrajeme jednoduše ani vzadu. Domácí nám najednou jezdili do brejků, které využili,“ soukal ze sebe Radim Hruška, jehož Kometa vyválčila v posledních jedenácti duelech pouhé dva body. „Je to ubíjející. Musíme doma zabrat, bojovat a vyhrát třeba 1:0,“ dodal Hruška.

Třinec – Kometa Brno 6:4

Třetiny: 0:2, 2:1, 4:1

Muž zápasu: R. Hruška

Třinec: Vojtek – Krajíček, Seman, Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec – D. Květoň, Polanský, M. Růžička – Hrňa, Peterek, Adamský – Polák, Bonk, Varaďa – McGregor, Koudelka, Zagrapan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Brno: Trvaj – Protivný, Bičánek, Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Kempný – Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil – Erat, Dopita, Dlouhý – Veselý, Širokovs, Hubáček – Huml, Brabenec, R. Procházka. Trenéři: Lubina a Číhal.

Branky a nahrávky: 22. Peterek (Hrabal, Hrňa), 25. Varaďa (Peterek), 43. Bonk (Krajíček), 44. Hrňa (Polanský), 55. D. Květoň (Hrabal, Bonk), 60. Krajíček – 1. R. Hruška (Kvapil), 19. R. Hruška (Kvapil, Jakub Svoboda), 30. Veselý (Širokovs, Stehlík), 48. R. Hruška (Kvapil, Bičánek). Rozhodčí: Hradil, Husička – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:10, navíc Malec (B) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4573.