Celé Třinecko žije hokejem. I babička odpočívající doma v křesle ví, že začíná bitva bitev, finálový souboj proti regionálnímu rivalu z Vítkovic.

Moravskoslezské derby táhne a je to vidět i v hale. Ta je opět vyprodaná. Je tu sice o pár stovek fanoušků méně než v pátek, kdy Oceláři hráli rozhodující semifinále se Slavií, ale i tak je plno. „Takovou návštěvu jako v pátek ale sám nepamatuji. Více lidí tady snad nikdy nebylo a to jsem zažil už hodně, třeba finále proti Vsetínu před třinácti lety nebo slavný postup do extraligy,“ řekl známý třinecký sportovní fotograf Petr Rubal, ikona Ocelářů, který fotí sport na Třinecku několik desetiletí.

V pondělí bylo pár desítek míst volných, což znalci třineckých poměrů přisuzovali spíše starému nešvaru, a to, že k lístkům se dostali také překupníci.

Manažer Třince Ján Moder připustil, že podobný zájem o vstupenky nepamatuje. „Vyprodáno bylo v sobotu během několika hodin, ten zájem byl obrovský a několikanásobně převyšoval kapacitu Werk Areny,“ řekl Ján Moder.

Zájem o hokej těší v Třinci i nejvěrnější fandy. „Letošní sezona je naprosto senzační a snad bude i se zlatou tečkou. Kolik tady teď chodí lidí, je neskutečné. Opravdu krása,“ pochvaluje si šéf třineckého fanklubu Roman Martynek, který si nenechal ujít úvodní finálové utkání i přesto, že se v pondělí nemohl plně zapojit do fandění. „Bylo to složité, protože mám čerstvě vytržený zub a navíc bloknutou páteř, takže jsem toho moc nevymyslel. Ale nejít na hokej vůbec? To nepřipadá v úvahu,“ dodal Martynek s úsměvem.