„Všichni se baví jen o hokeji,“ říká s úsměvem sedmnáctiletá zpěvačka, která zpěvem státní hymny oba finálové souboje v Třinci slavnostně zahájila.

Jak často chodíte na hokej?

V této sezóně jsem asi na šestém zápase. Vychází mi to úplně super, protože na zimák jedu přímo ze školy.

Pamatujete si, kdy jste byla na hokeji poprvé?

Nevím přesně kolik to je roků zpátky, ale vím, že tady hrála Sparta. Bylo tady daleko méně lidí, než nyní.

Co říkáte euforii, která momentálně v Třinci panuje?

Je to úžasné, ale já jsem ráda, že jsou ve finále i Vítkovice. Je to Moravskoslezský souboj a to je super. Já obdivuji hokejové fanoušky, že na hokej chodí, kupují si dresy i šály. To je perfektní, na každý hokej je vyprodáno. Fanoušci Třince jezdili i na Slavii na semifinále.

Vadí vám naopak něco?

Je tady i hodně nenávisti, což je blbé, ale ono je to ve sportu asi normální. Pro mě to je úsměvné, že se na ledě dva kluci poperou, i když třeba tři roky zpátky spolu hráli v jednom týmu. Pak si ale podají zase ruce a řeknou, že to je dobré. V tom je sport zase perfektní (směje se).

Hokej je hodně tvrdý sport, kdy se hokejisté rozhodně nešetří…

To je právě super, to mě strašně baví. Včera jsem stála u mantinelu s kamarády a hodně si to užila. Byly tam samé nárazy na plexisklo, souboje. To se mi na hokeji moc líbí. Konečně jsem jim taky viděla pořádně do tváře… (směje se)

Který hokejista Třince se vám líbí?

(znova se směje) Všichni měli helmy, takže to moc poznat nebylo. Navíc mají výstroje… Žádný idol nemám, ale třeba Růžička je v pohodě. Květoň je zase takový zajímavý typ, je prostě jiný. Bonk vypadá taky jako pohodář. A z Vítkovic? Tam mě zaujal ten Trnka.

Máte v plánu, že po druhém finále navštívíte i kabinu Třince. Těšíte se tam?

Bude to zážitek. Já tam chtěla jít až po utkání. Sama vím, jak je nepříjemné, když k vám do šatny někdo přijde před koncertem. Dneska bych si chtěla nechat podepsat od kluků dres, co mám na sobě. Nechci je ale zase moc otravovat, snad se to povede.

Na drese máte datum svého narození, kdy jste ho dostala?

Bylo to před měsícem na Megakoncertě tady u nás v Třinci. Už tehdy mi říkali, že pokud Oceláři postoupí do finále, tak budu zpívat hymnu. No vidíte a já jsem tady (směje se).

Co pro vás znamená tady v Třinci zpívat hymnu před finále? Když pominete odpověď, že to je velká čest…

Strašně mě to těší, doopravdy. Nevím, jak jinak to mám nazvat než pocta. Hymnu jsem zpívala i na Zlaté tretře v Ostravě, kde běžel Bolt, což byl taky zážitek.

Jak finále tipujete finále?

Já netipuji, nechci být zklamaná. Ale palce držím Třinci, to je jasné.