Hokejistům HC Frýdek-Místek byla při losování přidělena dvanáctka, což znamená, že se v úvodním kole, které je na pořadu o víkendu 10. – 11. září, představí na ledě Vsetína. První domácí střetnutí pak odehrají svěřenci trenéra Radima Nečase ve středu 14. září s nedalekým Havířovem.

V těchto dnech polykají frýdecko-místečtí hokejisté tvrdé dávky suché přípravy. „Kluci začali s přípravou na novou sezonu v květnu. V červenci dostanou hráči volno a na led by pak měli vyjet někdy kolem 25. července,“ osvětlil přípravu frýdecko-místeckých hokejistů Martin Kurajský.

Ten také prozradil, že kádr pro nadcházející sezonu budou opět tvořit převážně vlastní odchovanci. „O příchodech a odchodech se bude ještě intenzivně jednat. Naši fanoušci se ale žádné přestupové bomby nejspíš nedočkají,“ dodal. Frýdečtí se v nadcházející sezoně budou muset nejspíš obejít bez kanonýra Jana Kolaříka, který na konci sezony hostoval u přerovských Zubrů. „Kolařík by měl v Přerově pokračovat,“ řekl Kurajský.

Skupina Východ bude mít letos dvanáct účastníků, kteří si to mezi sebou v základní části rozdají čtyřkolovým systémem každý s každým. Do play-off pak postoupí nejlepší osmička, která bude série hrát na tři vítězná utkání. Z každé druholigové skupiny spadne do krajského přeboru poslední tým, do baráže o první ligu naopak postoupí jejich vítězové. (mar)

II. liga – skupina Východ (I. část)

1. kolo VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek

2. kolo HC Frýdek-Místek – HC AZ Havířov

3. kolo HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek

4. kolo HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov

5. kolo Valašské Meziříčí – HC Frýdek-Místek

6. kolo HC Frýdek-Místek – HC Plus Oil Orlová

7. kolo HC Uherské Hradiště – HC Frýdek-Místek

8. kolo HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava

9. kolo HC RT Torax Poruba – HC Frýdek-Místek

10. kolo HC Frýdek-Místek – TJ HC Šternberk

11. kolo HK Nový Jičín – HC Frýdek-Místek