HC Slezan Opava – HC Frýdek-Místek 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)

Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří šli do vedení již ve 4. minutě. To se prosadil Herman. Vyrovnat se podařilo v 10. minutě Machovi, který Pance v domácí brance překonal střelou od pravého kruhu. Vyrovnaný stav ale dlouhého trvání neměl. Zakrátko totiž Grofek opět poslal domácí tým do vedení. V závěru prvního dějství čaroval Láníček, který zneškodnil šanci Poloka. Na začátku 38. minuty zatáhl za záchranou brzdu Kabeláč a hlavní rozhodčí utkání neváhal za jeho nedovolený zákrok nařídit trestné střílení. K němu se postavil Mlýnek a přesnou střelou upravil na 3:1 pro domácí.

Hosté dostali stejnou možnost v polovině utkání a Diviš bekhendovým blafákem snížil na rozdíl jediné branky. O výsledku se nakonec rozhodlo v závěrečné dvacetiminutovce. Deset minut před koncem zápasu nejprve vyrovnal Podešva, ale opavský Slezan se s nerozhodným výsledkem nechtěl spokojit. V 54. minutě to byl opět Mlýnek, který počtvrté rozjásal domácí příznivce. Závěr utkání ovšem lépe vyšel hostům. Na 4:4 srovnával Krutil. To běžela 56. minuta. Když už to vypadalo na konečnou remízu, přišla závěrečná minuta a v ní pátý úder zasazený do domácí svatyně. Úspěšným střelcem byl Gogolka.

Hosté ale o vítězství mohli nakonec přijít, když jim v závěru pláchl aktivní Mlýnek, ale na frýdeckého gólmana si tentokráte nepřišel. „Začali jsme špatně, domácí nás přehrávali jak po kombinační stránce, tak i souhrou. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili bruslení a napadání, díky čemuž jsme si začali vypracovávat i šance. Hlavně jsme hrozili z rychlých protiútoků,“ řekl po utkání hostující trenér Radim Nečas.

„V první třetině jsme našeho soupeře přibruslili a vytvořili si i dostatek šancí. Bohužel jsme jich více nepřidali. Od druhé části jsme však přestali hrát a v závěru místo toho, abychom si výsledek pohlídali, tak jsme o vítězství přišli naší naivní hrou,“ zlobil se opavský trenér Michal Piskoř, který ještě v loňské sezoně stál na střídačce Frýdku-Místku.

Další přípravné utkání čeká na frýdecko-místecké hokejisty ve čtvrtek 25. srpna, kdy jejich soupeřem bude HC RT Torax Poruba. Utkání se bude hrát od 17.30 hodin na zimním stadionu ve Studénce.

Branky: 4. Herman (Mlýnek, Kysela), 11. Grofek (Polok, Tichý), 38. Mlýnek (trestné střílení), 54. Mlýnek (Chalupa, Pavelek) – 10. Mach (Podešva, Pauliak), 40. Diviš (trestné střílení), 50. Podešva (Sluštík), 56. Krutil (Štubňa), 59. Gogolka (Michalčík). Vyloučení: 5:7, bez využití.

Frýdek-Místek: Laníček – Podešva, Měkýš, Kudláček, Gajda, Gangarčík, Michalčík, Kabeláč, O. Sluštík, Krutil, Diviš, Matysz, J. Sluštík, Majling, Gogolka, Štubňa, Mach, Pauliak. Trenér: Radim Nečas.

(mar)