HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).

Samotné utkání mezi domácími hokejisty a hosty z Opavy bylo prestižní pro kouče Michala Piskoře, který ještě v minulé sezoně stál na domácí střídačce. „Pro mě to bude normální utkání, tak, jako každé jiné, které se hraje o tři body,“ řekl ještě před utkáním opavský lodivod.

Samotné utkání nakonec rozhodly dvě úspěšně zahrané přesilovky Opavy. Domácí však mohou litovat hlavně dvou neproměněných početních výhod 5 na 3 v prostřední části hry. „Smutné je, že jsme nejenže nedali gól, ale my jsme ani pořádně jejich bránu neohrozili,“ hořekoval po utkání domácí trenér Radim Nečas a pokračoval: „Tam se asi ten zápas lámal. Pokud však nebudete dávat góly v takovýchto situacích, nemůžete zvítězit.“

Trenér domácích pak poukázal na další nešvar svých svěřenců, a to časté vylučování. „Vyloučení v závěrečné fázi utkání jsou zkrátka neomluvitelné. Místo abychom šli do nějakého tlaku, tak jsme se museli soupeři bránit,“ nebral si servítky trenér Frýdku. „Kluky jsem upozorňoval na fakt, že to nebude vůbec lehké utkání. Zvláště, když jsme v posledních zápasech dali šestnáct branek. Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát i na tyto dva góly. Musím ale přiznat, že nám to domácí v závěru svými fauly dost ulehčili,“ radoval se po utkání hostující trenér Michal Piskoř.

Branky: 18. Polok (Tichý), 59. Měch (Kukol). Vyloučení: 10:8, využití: 0:2, diváci: 222.

Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Pauliak, O. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, J. Sluštík, Štubňa, Gančarčík, Majling, Mach, Řezáč, Mareček, Gogolka. Trenér: Radim Nečas.

Opava: Šafránek – Bednárek, Faksa, Vrabel, Džemla, Měch, Polok, Tichý, Tuma, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Kukol, Vítek, Chalupa, Mlýnek, Jurčík. Trenér: Michal Piskoř.