HC NOVÝ JIČÍN - HC FRÝDEK-MÍSTEK 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Oba celky v posledních kolech dokázali zvítězit, paradoxně to vždy odnesli hokejisté Poruby. Jičínští ale v průběhu minulého týdne spadli až na samé dno tabulky, jelikož jim byly kontumovány výsledky s prvních třech zápasů, ve kterých dokázali dvakrát zvítězit. Utkání 11. kola začali lépe domácí, kteří si vynutili již po úvodních 22 vteřinách hry první nedovolený zákrok, za který usedl na trestnou lavici Hrubý. Následné oslabení ale hosté přečkali. V polovině 6. minutě se dostal do vyložené šance Majling, který jel sám na Kozáka, ale domácí brankář byl úspěšnější. V podobné situaci se ocitl v závěru první třetiny Diviš, ale jeho bekhendová střela brankou neskončila.

Začátek druhé třetiny nabídl šance na obou stranách. Tu nejvyloženější viděli diváci ve 24. minutě, kdy Diviš našel Hrubého v jasné gólové šanci, ale po nedovoleném zákroku se jen vyloučovalo na domácí straně. Frýdečtí byli v prostřední části aktivnější, jenže gólu se oba celky zase nedočkaly.

Třetí třetinu začali domácí přesilovkou pět na tři, ze které ale nic nevytěžili. Na konci 47. minuty vypálil Gajda a Mach jemnou tečí poprvé rozjásal své spoluhráče. Důležitý moment utkání nastal v 55. minutě, kdy hostující brankář Láníček vychytal domácího Chvostka, který už s pukem mířil do odkryté části frýdecké branky. V polovině 56. minuty nabídl hostům Horák početní výhodu čtyř proti třem. Tu po minutě hry využil Hrubý, který si položil Kozáka a zkušeně zakončil 0:2. Další branku již diváci v Novém Jičíně neviděli. „Bylo to čekání na první branku, kterou jsme nakonec dali my. Co se týče poměru střel, z naší strany to byl záměr. Věděli jsme totiž, že domácí gólman není v momentální pohodě a jednička je zraněná. Proto jsme kluky nabádali, aby stříleli z každé pozice a tlačili se co nejvíce do brány,“ osvětlil taktiku na utkání hostující trenér Radim Nečas.

V dalším kole se frýdecko-místečtí hokejisté představí ve středu 19. října na ledě nedalekého Havířova. Hraje se od 18 hodin. Doma se pak hraje v sobotu 22. října od 17 hodin proti celku VHK Vsetín.

Branky: 47. Mach (Gajda), 57. Hrubý (Rozum). Vyloučení: 5:7 (navíc Krutil 10 minut), využití: 0:1, poměr střel: 19:31.
Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Michalčík, Hrubý, Krutil, Mach, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Štubňa, O. Sluštík, Gogolka, Majling, Řezáč, Gančarčík, Čára. Trenéři: Radim Nečas a Miroslav Kameník.
Další výsledky 11. kola: AZ Havířov – Torax Poruba 5:3, Jestřábi Prostějov – Uherské Hradiště 5:2, HC Karviná – Valašské Meziříčí 8:0, Slezan Opava – Zubr Přerov 4:2, VHK Vsetín volno.