V takový moment zpozorní zejména obhájci titulu z Třince, které už druhou sezonu straší děsivá bilance v samostatných nájezdech, proto chtějí urvat prémiový bod už v pětiminutovém přídavku. Není se co divit. Do nedělního duelu na ledě Zlína byla třinecká statistika penalt nulová. Tři pokusy, tři nezdary.

S loňským ročníkem je to pak až hororová úspěšnost – patnáct zápasů a pouhé dvě vítězství. Po neděli přibylo třetí. Slezané nájezdovou loterii konečně zvládli, navíc na stadionu Luďka Čajky, odkud body nikdy ve velkém nevozili. „Už jsme to chtěli konečně prolomit. Že se to povedlo ve Zlíně, kde se nám dlouhodobě moc nedaří, je o to příjemnější,“ řekl pro klubový web útočník Erik Hrňa.

Právě třiadvacetiletý dravý forvard srovnal ve 45. minutě na 1:1 po skvostné akci parťáka Jiřího Polanského. „Polda parádně objel snad tři protihráče a nahrál mi přesně do palebné pozice na levém kruhu. Zkusil jsem vystřelit bez přípravy na lapačku a byl to gól. Z velké části má na té brance zásluhu právě Jirka,“ usmíval se Hrňa.

Toho nakonec ani nemuselo mrzet, že na „žolíka“ Sedláčka, který nahradil před nájezdy Horčičku, nevyzrál. Výhru 2:1 obstarali jiní. „Bryan (McGregor) první penaltu krásně proměnil a to byla pro nás psychická výhoda. Já sice nedal, ale Kuba Orsava gólmana hezky vykoupal. Tentokrát byly nájezdy vítězné, což nám udělalo velkou radost,“ vykládal Hrňa. „Když už nesbíráme body doma, musíme ztráty dohánět u soupeřů,“ doplnil se čtyřmi trefami pátý nejlepší střelec mistra.

Utkání do nájezdů přitom vůbec nemuselo dojít a rozhodnout mohly oba týmy už v prodloužení. Nejprve neproměnil trestné střílení Polanský, kterého nezdar vytočil natolik, že rozštípal hokejku o domácí branku a putoval předčasně do sprch. Poté zase v přesilovce čtyři na tři napálil zlínský Zámorský horní tyč.

Výborný zápas odchytal veterán Martin Vojtek, který mimo jiné proslul hláškou, že i náhradní brankář je člověk. Ve Zlíně by se dalo mluvit s trochou nadsázky o nadčlověku. Šestatřicetiletý miláček třineckého publika kryl 35 střel, vychytal i oba zlínské nájezdníky a navíc si připsal druhou asistenci u vyrovnávací trefy na 1:1.

„Kokin (Vojtek) zachytal opravdu výborně. Měl během celého utkání několik těžkých zákroků a klobouk dolů před jeho výkonem. Zaslouží pochvalu,“ dodal Hrňa, který bude moci se svými spoluhráči navázat na cenné dva body v úterním souboji s Mladou Boleslaví.

Utkání 18. kola extraligy startuje v třinecké Werk Areně v 17 hodin.