Pět gólů v úvodních jedenácti minutách zajistilo hokejistům Třince v úterním zápase 18. kola extraligy vítězství 6:3 nad Mladou Boleslaví. Po impozantním vstupu však mistr zvadl a hosté snížili až na dvoubrankový rozdíl, ale drama odmítl v power play svou druhou trefou Martin Adamský.

Jestliže poslední vzájemný duel rozhodl Třinec šesti góly ve třetí třetině, včera zlomil odpor Středočechů pěti góly už v úvodní části. Zápas se přitom pro hosty nemusel vyvíjet tak děsivě. Už ve druhé minutě po střele Cetkovského reklamovali gól, jenže padl do posunuté brány. To ve čtvrté minutě o Květoňově švihu pod horní tyčku nemohlo být sporu.

Mladá Boleslav se začala sypat až po druhém gólu, který dal Adamský milimetrovým zásahem do levého horního kouta. O 63 sekund později vyhnal Hübla na střídačku blafákem po sólu Orsava.

Jenže náhradník Valent si ani nesáhl na kotouč, a už ho lovil z brány rovněž. Žabkovo vyloučení na čtyři minuty Třinec potrestal v maximální možné míře: po dokonalé kombinaci s Kohnem a Adamským nastavil Peterek před brankou jen čepel hole a pak puk pod gólmanem popáté propasíroval ještě McGregor. Všech pět gólů domácí stihli za sedm minut a šest sekund.

Brankostroj mistra se pak zasekl. Rýgl v 19. minutě snížil a ve druhé třetině hosté zvýšeným důrazem v osobních soubojích srovnali hru. Zápas se rozkouskoval, domácí ztratili tempo i zřejmě zraněného kapitána Bonka a utkání náboj.

Do snesitelné podoby pak upravil skóre Bahenský gólem v přesilové hře, a když neobsazený Svačina v nástupu do třetího dějství z mezikruží snížil, jasná partie se začala měnit v drama.

Třinec po oslnivém začátku zvadl, vytratila se svižnost i kombinace a soupeř vycítil šanci. Jedenáct minut před koncem měl kontaktní gól na holi Goertzen, ale zblízka trefil Vojtka. Boleslav už téměř čtyři minuty před koncem odvolala brankáře, vzápětí však inkasovala pošesté z hokejky Adamského.