V úvodním zápase 12. kola BAHL přivítali hráči Mostu polský celek HC Czarne Pantery. Od samého začátku byl k vidění útočný hokej s šancemi na obou stranách. Více ze hry měli hráči Dynama, nicméně skóre zápasu otevřeli Panteři. Po velkém závaru před brankou se zdálo, že je puk bezpečně pod gólmanem Muchou. Rozhodčí ovšem hru nepřerušil, jelikož viděl kotouč volně v brankovišti. Jako druhý si této skutečnosti všiml hráč Panterů a puk dostrkal do sítě 0:1. V druhé třetině se začaly Mosty také prosazovat. Rázem Dynamo obrátilo průběh na 2:1. Panteři ale dokázali rychle odpovědět a stav opět srovnat. Do třetí třetiny nastupovaly celky za stavu 3:3. Tři minuty před koncem se vedení ujalo Dynamo. Už to skoro vypadalo, že si výhru bezpečně pohlídají. Mostečtí však nabídli svému protivníkovi luxus v podobě přesilové hry, s kterou si poradili hosté na výbornou. A bylo opět srovnáno. Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy. V nich potvrdilo Dynamo svoji tristní bilanci. Bod navíc tedy bere celek Panterů.

Druhý zápas svedl proti sobě celky Torpeda Havířov a Buldoky. Favoritem duelu byl domácí tým, který držel v ruce všechny trumfy – výrazně lepší bodový zisk v základní části, snadno zvládnutý první vzájemná duel (9:3) a hlavně pohodu v týmu. Buldoci se tak mohli snažit držet se na dostřel čím nejdelší dobu od úvodního hvizdu a tím favorita znervóznět. Bohužel tato taktika vzala za své již po sedmi vteřinách, čímž byl překonán dosud nejrychlejší gól tohoto ročníku. Další branky v buldočí síti na sebe nenechaly dlouho čekat a v čase 4:27 již na ukazateli svítil stav 4:0. Utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Střelci Torpeda však s chutí stříleli dále a do konce úvodní třetiny přidali ještě dvě branky. Ve druhé třetině se hra srovnala. Buldoci se snažili ještě něco se zápasem udělat a podařilo se jim dokonce vsítit branku, která však nebyla uznána. Ve skrumáži hráčů před svatyní Torpeda ztratili rozhodčí kotouč z dohledu a tak se hra přerušovala. Diváci se ale branky v prostřední části zápasu přeci jen dočkali. Minutu před hvizdem, ukončujícím druhé dějství, se trefili opět domácí. Závěrečná třetina se tak již dohrávala pouze z povinnosti. Buldoci vsítili alespoň jednu, čímž překazili shot-out gólmanovi Torpeda. Definitivní tečku za střeleckým účtem však udělalo Torpedo. Finální resumé 8:1 tedy hovoří jasně ve prospěch domácích. Do listiny střelců Torpeda se v tomto zápase zapsalo hned sedm hráčů, což jen dokládá kvalitu střelců tohoto celku.

Třetí duel obstarali hráči Kozubové a Hrádku. Hráči Hrádku vstoupili do utkání laxně, čímž dali prostor hráčům Kozubové k útočné aktivitě. Po zásluze šla tedy Kozubová do vedení1:0, kdy se v 6. minutě prosadil T. Szotkowski. Další branky padaly až ve druhé třetině. Nejprve srovnal stav Hrádek, ale za dalších 47 sekund se opět trefili hráči Kozubové. Do třetí třetiny Hrádek vstoupil mnohem aktivněji a během 16 vteřin otočil ukazatel skóre ve svůj prospěch. V závěrečné power play pak vítězství Hrádku pečetil do opuštěné svatyně nejlepší obránce loňské sezony J. Pav.

Závěrečný zápas kola sehráli hokejisté Stříteže s Monstery. První třetina byla v jasné režii domácích, kteří soupeře často svírali v jejich obranném pásmu. Z mnoha šancí však využili jen tu z 9. minuty, kdy proměnili rychlý protiútok. Asistencí na téhle brance se blýskl gólman techniků A. Trpišovský. Druhá třetina nabídla již vyrovnanější průběh hry, ale skórovat se podařilo opět jen Střítežským, když v 19. minutě se štěstím protlačili puk za záda gólmana Monsterů. Třetí třetinu začali lépe hosté, a po rychlém výpadu se mohli radovat ze snížení stavu na 1:2. Domácí si však vzali záhy dvougólové vedení zpět. V závěru zápasu stihli ještě Monsteři snížit na konečných 2:3. Střítěž si tak v přímém souboji o třetí místo připsala cenné tři body a posunula se před svého soupeře v ligové tabulce. Za toto vítězství byla Střítež vyhlášena nejlepším týmem kola. Ocenění Hráč kola si ve 12. kole BAHL odnáší gólman Stříteže Antonín Trpišovský a to za milimetrovou nahrávku přes půlku hřiště při úvodní brance Stříteže.

VÝSLEDKY: HC Dynamo Mosty - HC Czarne Pantery 4:5 (0:1, 3:2, 1:1) sam. nájezdy. Branky: 16. L. Szmek (R. Szmek), 20. Puczok, 25. Szkandera (Puczok), 36. Czeczotka (Bocek) - 5. Półtorak, 16. Robert, 22. Czubiňski (Słama), 37. Słama (Chrapek), roz. náj. Sama. HC Torpedo Havířov - HC Buldogs 8:1 (6:0, 1:0, 1:1). Branky: 1. Štěbra, 1. Počil (Hovorka), 3. Ručil (Pustějovský), 5. Hadaš (Kucbel), 9. Kraina (Kucbel), 13. Strnadel (Hadaš), 26. Štěbra (Počil), 67. Ručil (Kantor) - 29. Stěrba (Lendl). HC Kozubová - HC Hrádek 2:4 (1:0, 1:1, 0:3). Branky: 6. T. Szotkowski (Osmanczyk), 19. T. Szotkowski – 19. Szmek (Szlauer), 33. Gorny (Szlauer), 33. Szlauer (J. Pav), 39. J. Pav (Szlauer). HC Technici Střítež - HC Monsters Ostrava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2). Branky: 9. J. Swienczek (A. Trpišovský), 19. M. Trpišovský, 32. M. Trpišovský (T. Swienczek) – 30. Klega (Hanák), 37. Klega (Chalupa).

Zápasy 13. kola (čtvrtek 15. prosince): HC Buldogs – HC Hrádek (19.15), HC Kozubová – HC Monster Ostrava (20.30), HC Dynamo Mosty – HC Technici Střítež (22.00), HC Torpedo Havířov – HC Czarne Pantery (23.30).