První čisté konto sezony vychytal Martin Vojtek. O branky se postarali v úvodní třetině Bryan McGregor s Tomášem Klimentou, pojistku pak přidal v závěrečné části Jakub Orsava. Plzeňští poprvé v probíhajícím ročníku neskórovali a zároveň přišli o sérii deseti zápasů, ve kterých bodovali.

Do první vážnější šance se dostali hosté. Vlasák se elegantně zbavil obránce, zakončení však překombinoval, a byť byl před Vojtkem osamocen, domácí brankář mu na jeho kličky neskočil. To Oceláři byli efektivnější a hlavně šťastnější.

Sice v první části nevyužili žádnou ze tří přesilovek, ale pár sekund po uplynutí druhé z nich se ujali po teči kanadského útočníka McGregora vedení.

Další smolný okamžik potkal Mazance, který nastoupil mezi tři tyče po více než měsíci, ve 20. minutě: z téměř nulového úhlu nahazoval kotouč na branku Klimenta, puk se plzeňskému gólmanovi svezl po zádech a zapadl u pravé tyčky za brankovou čáru.

V prostřední třetině Plzeňští zařadili do útoku ke Strakovi a Vlasákovi bouřliváka Dudu a nově složené trio v prvních dvou střídáních domácím notně zavařilo. Šance ale zůstaly nevyužity, později na Vojtkovi ztroskotal ve vyložené možnosti i Stránský. Oceláři pak dvakrát kontrovali kapitánem Bonkem. Poprvé trefil Mazance do helmy, ve druhém případě plzeňského brankáře zachránila tyč při přečíslení dva na jednoho. A na chráničích Mazance skončila i tutovka Kohna.

I poslední část zahájili hosté tutovkou, ale Duda v úniku neuspěl. Jak se nakládá se šancemi, předvedl Plzeňským Orsava, kterého nádherně uvolnil Mičulka. Dvacetiletý reprezentant si kličkou vychutnal Mazance a do prázdné branky skóroval potřetí. V závěru se hosté snažili být agresivnější, pokoušeli se rozhodit Vojtka, ale třinecký brankář si už první nulu v sezoně nenechal vzít.

ZÁPAS OČIMA TRENÉRŮ
Břetislav Kopřiva (Třinec): „Dnes jsme možná odehráli nejlepší zápas doma v sezoně, velmi dobře organizovaný. Změnili jsme trochu hru a velmi dobře jsme se pohybovali, což rozhodlo. Důležitý moment byl, že jsme v úvodu nedostali jako první gól, kdy měl Vlasák šanci. Naopak my jsme ještě v první třetině dali dvě branky, mužstvo se uklidnilo a už jsme to dotáhli.“
Michal Straka (Plzeň): „Domácí se výborně pohybovali, měli jsme s tím velké problémy. Všude jsme byli o krok později a z toho pramenila i řada našich oslabení. Měli jsme pár slibných momentů, kdy jsme si vytvořili tlak, ale bohužel se nám nepodařilo dát kontaktní branku, abychom domácí trochu znervóznili.“