Ovšem díky své dvougólové brankové produkci se stal novým rekordmanem v počtu extraligových gólů za třinecký hokejový klub.

Dosavadní střelecké maximum patřilo Jiřímu Polanskému, který pořadí třineckých kanonýrů vedl s 218 góly. Nyní jej v čele žebříčku vystřídal právě rodák z Berouna Martin Růžička. V Litvínově ho nejprve dorovnal, a svou druhou trefou do prázdné branky pak i překonal. Na 219 gólů v barvách Třince potřeboval 424 utkání.

Martin Růžička dosáhl už na 219 gólů v barvách Ocelářů.Zdroj: Lukáš Kaboň

„Je to pro mě velká věc. Z minulé sezony jsem věděl, kolik gólů mi k rekordu ještě chybí,“ usmíval se po utkání šťastný střelec.

Během sezony osobní statistiky zase tak moc nesleduje, ale milníky, jako je ten úterní, registruje. Většinou ho na to někdo upozorní. „Takové číslo už stojí za zapamatování, protože je to výsledek dlouhodobé práce. V Třinci jsem měl vždy štěstí na špičkové spoluhráče. Bez nich bych na tuhle metu nikdy nedosáhl, a proto jim patří velký dík,“ uvědomuje si Růžička.

Přesná nahrávka jej ovšem těší stejně jako vstřelený gól. „Mám to tak nastavené. Počítá se především výhra týmu. Když skórujete, ale prohraje se, není ta radost taková jako při výhře,“ vykládá třinecký snajpr.

Byl rád, že svým dílem přispěl k dobrému startu třineckých šampionů. „Celkově jsme hráli slušný hokej. Ten výjezd můžeme hodnotit pozitivně. Jeli jsme si pro dvě výhry a máme je. Museli jsme si je ale vydřít, soupeři hráli velmi dobře. V naší hře je stále dost chyb, ale to přičítám začátku sezony. Věřím, že se do toho postupně během pár dní dostaneme,“ zakončil čtyřiatřicetiletý Pan střelec.

Jan Jaroměřský v brankářské výstroji.
Kuriozita. Obránce Třince Jan Jaroměřský čekal v brankářské výstroji
Oceláři (v bílém) vyhráli v Litvínově 6:3.
Oceláři zvládli předehrávku, Kořenář měl premiéru