Devatenáctiletý útočník Adam Raška si v uplynulé sezoně vyzkoušel zámořskou soutěž QMJHL, ve které oblékal dres Rimouski Océanic. Letos odehrál tři zápasy za Třinec a další starty přidal v prvoligovém Frýdku-Místku, moc dobře ale věděl, že by jeho jméno mělo padnout v draftu NHL. A to se taky nakonec stalo – v sedmém kole a z 201. pozice si ho vybralo San Jose Sharks. „Čekal jsem, že by to mohlo být i výš, ale nic se nedá dělat. I tak jsem moc rád, že to vyšlo a že jsem byl draftovaný,“ řekl rodák z Kopřivnice.

Co s ním bude dál, to v této nejisté době mladý útočník, který si zahrál i na posledním domácím juniorském šampionátu, zatím neví. Vedení Sharks už ho ale kontaktovalo. „Bavili jsme se. Gratulovali mi a vítali mě v organizaci,“ uvedl Raška, který by se tak mohl v jedné kabině sejít s Tomášem Hertlem nebo Radimem Šimkem, kteří patří do prvního týmu San Jose. „Jsem rád, že tam jsou Češi. Třeba bychom se tam mohli i potkat. Uvidíme,“ říká devatenáctiletý útočník. Mimochodem, San Jose má pod smlouvou také Josefa Kořenáře, který je v současné době dvojkou třineckých Ocelářů. 

Je to skvělý klub

Raška draft už dlouho vyhlížel, ovšem okamžik, kdy padlo jeho jméno, zaspal. „Sledoval jsem to, ale asi u 190. jména jsem usnul, takže jsem se výsledky dozvěděl až ráno,“ pousmál se při vzpomínce na letošní draft.

Raška je velmi rád, že na něj ukázalo právě San Jose. „Je to pro mě skvělý klub. Hrají podobný hokej, jako já, takže doufám, že se tam dokáže prosadit,“ vyhlíží svou novou výzvu.

Fotbalisté Frýdlantu předvedli parádní obrat v Havířově.
Z 0:3 na 5:3. Fotbalisté Frýdlantu předvedli parádní obrat v Havířově
Volejbalisté Frýdku-Místku doma udolali Zlín.
Volejbalisté Beskyd málem prohospodařili náskok, Zlín ale porazili