Účastník olympijských her 2018 se snaží znovu nastartovat. „Cítím se velice dobře, věřím, že mi léčba pomohla. Na spoustu věcí se teď dívám jinak. Pevně věřím, že špatné období je definitivně za mnou," vykládal Bartošák před několika dny v rozhovoru pro hokej.cz.

Bývalý reprezentant, který chytal naposledy za Třinec, se začal nejprve připravovat s juniorkou Vítkovic. Teď udělal další krok vpřed. V současné době se kopřivnický rodák ohání v brankovišti prvoligové Jihlavy. Dukla o tom informovala na svých webových stránkách.

„Patrik absolvuje tréninky s naším A-týmem a má další přípravu pod dohledem trenéra brankářů Petra Jaroše, který ho vedl v národním týmu. Klub momentálně nehodlá upřesňovat, jak dlouho bude bývalý gólman Třince v Jihlavě trénovat," uvedla Dukla.

Bartošák prahne po návratu do velkého hokeje. „Patrik nejprve musí potrénovat a dohnat manko. Chytat určitě nezapomněl. Věřím, že bude brzy připraven. K dohodě s žádným klubem ale zatím nedošlo,“ řekl hráčům agent Vladimír Vůjtek mladší pro hokej.cz.