Lví podíl na zisku tří bodů měl Petr Čajánek, autor dvou branek.

Díky nedisciplinovanosti Ocelářů hráli domácí úvodních pět minut v početní výhodě, ze které ve 4. minutě vytěžili vedení. Nejprve Honejsek svou velkou šanci neproměnil, aby chvíli poté šťastnou trefou z nulového úhlu Čajánek nachytal brankáře Hamerlíka na hruškách – 0:1.

Poté ovšem začali být nebezpeční hosté, kteří především z rychlých brejků a přečíslení několikrát zaměstnali Sedláčka. Po zahozených šancích Peterky, Růžičky a Zagrapana se Třinečtí dočkali až při vyloučení Šenkeříka. Po ukázkové kombinaci a přihrávce Růžičky již doklepával kotouč do prázdné brány Květoň – 1:1.

Obrat v zápase se podařil hostům chvíli po změně stran. Další přesilovou hru sice ještě nevyužili, ale chvíli po jejím skončení se prosadil Zagrapan – 1:2.

Zaskočení berani ovšem v útočné aktivitě neustali, ovšem dobře bránící soupeř jim toho moc nedovolil. Největší příležitost vyrovnat měl ve 34. minutě při vlastním oslabení Čajánek, který ale své sólo gólem nezakončil.

O zasloužené srovnání kroku se ve 46. minutě svou premiérovou trefou v extralize postaral obránce Martin Matějíček, když střelou od modré našel nekryté místo u pravé tyče – 2:2.

O druhý obrat v zápase, tentokrát ve zlínském provedení, se o šest minut později postaral svou druhou brankou v zápase Petr Čajánek. Dokázal tak po pár vteřinách využít přesilovou hru po krásné nahrávce Honejska – 3:2.

Zaskočení Oceláři vrhli všechny své síly do útoku, ale i přes minutu trvající power play na prodloužení nedosáhli.

Naopak. Třebaže Zlín necelé tři minuty před koncem po faulu Klesly Balaštíkem neproměnil trestné střílení, pojistil výhru domácích do prázdné brány Čech – 4:2.

Berany nyní čeká sehrát popřípadě protáhnout sérii osmi výher na ledě soupeřů v pátek v Českých Budějovicích a následně v neděli v Plzni. Opět doma se představí netradičně v pondělí proti pražské Slavii.

PSG ZLÍN – OCELÁŘI TŘINEC 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 46. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek), 60. Čech (Veselý) – 11. Květoň (Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola – Lacina, Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3692.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček, Matějíček, Urbanec – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Ondráček, Holík, Kubiš – Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira

Třinec: Hamerlík – Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klesla, Ovčačík, od 21. min navíc Klouček – M. Růžička, Zagrapan, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Rákos, Klimenta, Polanský. Trenéři: Turek a Janků