Zlínští po výhře 3:2 na zápasy postoupili do čtvrtfinále, ve kterém je čeká Plzeň. Oceláři naopak definitivně dohráli a přišli o šanci obhájit titul.

„Zklamání je obrovské, ale musím uznat, že Zlín byl dneska lepší. Hráli tu svoji typickou hru. Bylo těžké se proti nim prosadit. Naopak nikomu z nás se nedařilo, do toho ty jejich přesilovky. Vyhráli zaslouženě,“ uznal třinecký kapitán Radek Bonk, podle kterého se lámala celá série ve Slezsku. „Rozhodlo čtvrté utkání doma, které jsme měli zvládnout,“ prohlásil Bonk.

Zlínští šli od začátku nekompromisně za postupem. V úvodu přestáli minutové oslabení 3 na 5 a sami v přesilovce udeřili. Veselý si vyměnil puk s Melenovským a ukázkový ťukec zakončil střelou do odkryté branky. „Čája (Čajánek) nahrál chytře na střed a najednou jsme tam byli dva na jednoho. To muž jsem musel dát, byla to pěkná akce,“ kochal se Ondřej Veselý.

V závěru první třetiny mohl srovnat po výborné Peterkově zpětné přihrávce zpoza branky Miloslav Hořava, ale na Sedláčka si nepřišel. Domácí začali výborně i druhou část. Kůrkovo vyloučení potrestal bekhendovou dorážkou Galvasovy střely Melenovský. Když pak stejný hráč zvýšil s notným přispěním Zíbovy teče v přesilovce na 3:0, zdálo se být rozhodnuto.

Třinec se však nevzdával a do přestávky stačil zkorigovat. Orsavův výpad musel zastavit nedovoleně Zámorský a třinecký mladík nařízené trestné střílení se štěstím proměnil. „Už jsem ani nevěřil, že to tam projde,“ přiznal Jakub Orsava. „Na začátku druhé třetiny jsme na ně chtěli vletěl, místo toho oni vletěli na nás. Ten jeden gól byl bohužel málo,“ litoval Orsava.

Mistr si nedal říct a špatný nástup do třetí třetině ho uzemnil. Ve vlastním oslabení ujel Veselý a našel místečko mezi Hamerlíkovými betony. Dvě minuty před závěrečnou sirénou ještě snížil dělovkou z levého kruhu Hampl, ale na víc už se hosté nezmohli. „Do předkola jsme šli s tím, že tu pokaženou sezonu můžeme ještě zachránit. Bohužel se nám to nepodařilo,“ smutnil Bonk.

„Bude těžké teď sledovat ostatní týmy, jak bojují o titul, když my už jsme mimo hru,“ přiznal třinecký kapitán. To v kabině Zlína se bouřlivě oslavovalo. „Byli jsme blízko od vyřazení, ale mužstvu jsem pořád věřil. Cítil jsem z nich, že i při stavu 1:2 na zápasy moc chtějí. Dostali jsme se z těžké situace a nakonec zaslouženě postoupili,“ hodnotil sérii trenér Zlína Rostislav Vlach.

PSG Zlín – Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
10. O. Veselý (Melenovský), 22. Melenovský (Galvas, Veselý), 34. Melenovský (Čajánek), 42. Veselý – 37. Orsava z trestného střílení, 58. Hampl (Zíb). Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Diváci: 6322.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček – Holík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři Rostislav Vlach, Turek
Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný – Kůrka, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, M. Hořava – Orsava, Ostřížek, McGregor. Trenéři Tlačil, Janků