Minulý venkovní zápas v Plzni Třinec prohrál, z O2 Areny si domů ale odvezl všechny body. Pražany poslal brzy do vedení Moravčík, krátce před přestávkou však srovnal Hrňa a po návratu z kabin se prosadil Kundrátek - 1:2.

Sparta díky Chlapíkovi bleskově vyrovnala, to však bylo naposledy, co byl stav nerozhodný. Oceláři přidali v prostřední části ještě tři branky a po dvou třetinách vedli 5:3. Mimochodem, v průběhu druhé periody opustili své svatyně oba gólmani. Ve sparťanské brance nahradil Neužila Salák a mezi třemi třineckými tyčemi Mazance vystřídal Kacetl.

Vyhrocené utkání, které se hrálo téměř před šesti tisícovkami fanoušků, nabídlo další tři branky i ve třetí třetině. Dvě z nich ale dali Oceláři, kteří nakonec vyhráli 7:4. „Výborně jsme zahráli přesilové hry. Když jsme potřebovali, pomohli jsme si v nich. To nás dostalo na koně. Myslím, že na začátek sezony to byl super zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ prohlásil asistent hostujícího kouče Varadi Marek Zadina.

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Moravčík (T. Dvořák, Chlapík), 24. Chlapík (E. Thorell, M. Jandus), 30. D. Vitouch (Moravčík, Polášek), 52. E. Thorell (Chlapík, D. Kaše) – 19. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko), 21. Kundrátek, 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Doudera), 28. Hrehorčák (Miloš Roman), 31. D. Musil (M. Adámek, A. Nestrašil), 49. A. Nestrašil (Kundrátek, M. Kovařčík), 60. Hrehorčák (Miloš Roman). Rozhodčí: Kika, Pražák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 973.

Třinec: Mazanec (30. Kacetl) – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Zahradníček, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Miloš Roman, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký, D. Kofroň. Trenér: Varaďa.