Ovšem zranění zad vše změnilo. Do branky musel „věčný“ náhradník Martin Vojtek a svou roli zvládl skvěle. Brankářským statistikám v extralize s průměrem 2,22 gólu na zápas s více než 94 procentní úspěšností vévodí a dlouho si s ním útočníci soupeře nevěděli rady. Poté se ale zranil i on a v závěru základní části se už s Čechmánkem v brance Třince střídali.

„Už když jsem se zranil na začátku sezony, tak se Martin své role zhostil perfektně. Teď jsem byl zase dva měsíce mimo hru a Martin tým dovedl do play off. Logicky je teď na něm, kam až dojde,“ připustil Čechmánek. To Vojtka pobavilo a s úsměvem to odmítl. „Do neděle, kdy začíná předkolo, ještě pár dní zbývá. Uvidíme, jak to bude,“ nechtěl předbíhat Vojtek.

„Záleží na trenérech, koho postaví. Pro nás je jen dobře, že tým má dva kvalitní gólmany, i když chytat může jenom jeden,“ dodal Vojtek. Čechmánka netradiční pozice náhradníka nermoutí. „Je super, že to Martinovi jde. Hraju hokej už strašně dlouho a jsem připravený na všechno. Zraněním se člověk nevyhne a jsem rád, že jsem se dostal jakžtakž do kupy alespoň na závěr sezony,“ řekl šestatřicetiletý gólman.

Pro o čtyři roky mladšího Vojtka je letošní sezona výjimečná. „Určitě ano. Tolik zápasů jsem nikdy neodchytal. Beru to jako obrovské plus. Ale je to jenom tím, že Roman sezonu promarodil. Má problémy se zády. Tak jsem ho zastoupil,“ uzavřel skromně brankář proslulý větou: „I náhradník je člověk.“

(tom)

Martin Vojtek