Hokejový tým z Brušperku byl založen v sezoně 2002/2003 a na úvod se Brušperští přihlásili do amatérské Kopřivnické ligy neregistrovaných hráčů. „V sezonách 2002 až 2006 jsme hráli v Kopřivnici druhou ligu neregistrovaných hráčů. Po reorganizaci soutěží jsme od roku 2006 startovali až ve 3. lize, kde hrajeme dodnes. V naší skupině hrají také další zástupci frýdecko-místeckého okresu jako Janovice a Tornádo Kozlovice. Největší úspěch našeho klubu přišel v letošní sezoně, kdy jsme po základní části sedmičlenné skupiny 3. ligy skončili první a postoupili do play-off,“ řekl vedoucí brušperského družstva Vojtěch Tichý.

V semifinále play-off remizoval Brušperk v prvním zápase s Janovicemi 5:5 a v odvetném utkání svého soupeře již dokázali porazit vysoko 6:2, čímž si vybojovali poprvé v historii klubu postup do finále. „Ve finále jsme se střetli s mošnovskými Jestřáby. V prvním utkání jsme soupeře přestříleli 5:2, když jsme třemi góly v posledních pěti minutách rozhodli o našem vítězství. V odvetném utkání jsme však prohráli vysoko 1:6, když ještě po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre nadějný stav 1:1. Ten nám dával šanci na zisk titulu, bohužel závěr utkání jsme nezvládli a dostali jsme zbytečně pět branek,“ smutnil Tichý. O zisku titulu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, které vyhráli Jestřábi 1:0. „Na nás sice zbylo pouze druhé místo, ale i tak je to velký úspěch pro náš klub,“ dodal Tichý.

Nejlepším střelcem brušperského hokejového týmu se stal Pavel Zíka, který nasbíral ve dvanácti zápasech 18 bodů za 12 branek a 6 asistencí. Na druhém místě skončil Marek Konvička se 17 body (11+6) a na třetím místě Libor Halamíček s 15 body (6+9). „Náš gólman Aleš Šturc byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem třetí ligy po základní části,“ chválil ochránce brušperské branky Vojtěch Tichý. Nejtrestanějším hráčem byl Radek Kubina, který nasbíral 46 trestných minut ve 14 zápasech.

Za Brušperk nastoupilo v letošní sezoně dvacet hráčů, kteří se podíleli na úspěchu celého klubu. „Za tento mimořádný úspěch bych chtěl všem hráčům poděkovat,“ uzavřel hodnocení Tichý. Více informací o brušperském hokejovém týmu se dozvíte na stránkách www.hc-brusperk.webnode.cz. Oficiální stránky soutěže jsou: www.mhliga.webnode.cz.

(red)