Pátým kolem pokračovala BAHL. Ani jeden z favoritů jednotlivých duelů nezklamal a favorité si tak připsali tříbodová vítězství.

Proti početné sestavě Stříteže nastoupili hráči Monsters pouze v devíti hokejisty do pole. Nízký počet hráčů se projevil hned v úvodu utkání tlakem Stříteže. Byli to však Monsters kdo otevřel gólový účet zápasu, když se ujala Sumarova střela od modré. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo a po první třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil a Střítež využívala pasivity soupeře a postupně získala náskok 5:1. Před koncem druhé třetiny dokázali ještě Monsters snížit a oživit tak naději na bodový zisk. Střítež si však zápas v pohodě pohlídala a navíc přidala v závěrečné části další tři branky, Monsters pouze jednu a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Stříteže 8:3.

Ke druhému utkání nastoupil tým Hrádku, který si chtěl upevnit svou pozici v tabulce, proti Kozubové, která se oproti minulé sezoně herně trápí a nenaplňuje své předpoklady. Kozubová nastoupila k utkání velice dobře připravena a celý zápas hrála s lídrem vyrovnanou partii. Hrádek promarňoval i vyložené šance.

Osvědčené pravidlo nedáš - dostaneš se naplnilo ve 14. minutě, kdy se Kozubová ujala vedení. Hrádek se střelecky probudil o tři minuty později, když srovnal na 1:1. Do poslední třetiny nastupovali obě mužstva s vědomím, že může rozhodovat jediný gól. Utkání začalo gradovat a bylo k vidění spousta osobních soubojů a boj o každý centimetr ledu. Hrádek v polovině třetí třetiny využil chyby v rozehrávce Kozubové a vsítil velice důležitý gól na 2:1. Kozubová již do konce zápasu nenašla recept na poctivě bránící Hrádek, jehož hráči si tak připisují páté vítězství v soutěži.

Havířovské Torpedo si od úvodního buly vytvořilo mírnou převahu a v první třetině bylo nebezpečnějším týmem, z čehož rezultovaly dvě gólové akce a zasloužené vedení 2:0. Druhá třetina pokračovala v nastoleném tempu a rozhodla o porážce Buldoků. Jejich soupeř totiž předvedl smršť vyložených šancí a vedení Torpeda se vyšplhalo až na 6:0. Od tohoto stavu Havířovští přeci jen snížili důraz a s vědomím vysokého vedení umožnili soupeři skóre postupně zkorigovat až na 6:3. Nicméně v posledních třech minutách, kdy už byla na hráčích Buldogs znatelná výrazná únava, Torpedo svého soupeře definitivně dorazilo a vystřílelo si konečný výsledek 9:3.

V posledním zápase kola se projevil pozdní start zápasu. Oba soupeři přenechávali aktivitu holím soupeřů. První branka tak padla až v 8. minutě, kdy Dynamo otevřelo účet zápasu. Pantery ihned stav srovnaly a tempo zápasu se vrátilo zpět do zajetých kolejí. Další branka padla až v poslední minutě prostřední části a šťastnějším týmem bylo opět Dynamo. Střeleckou nemohoucnost protrhly Pantery až ve 36. minutě, avšak nevídaným způsobem. Během 164 sekund lovil gólman Mostů ze své sítě kotouč hned čtyřikrát. Pantery tak dostály roli favorita a přehrály soupeře v poměru 4:1. Mosty však potvrdily pověst nepříjemného soupeře.

Týmem kola byly vyhlášeny Pantery, které se po velice špatném startu do soutěže pomalu prokousává tabulkou vzhůru. Hráčem kola byl vyhlášen Martin Štěbra, který smetl Buldoky čtyřmi brankami, k čemuž ještě přidal i dvě asistence.

VÝSLEDKY:

HC Monsters Ostrava – HC Technici Střítež 3:8 (1:0, 1:5, 1:3) – branky: 8. Sumara, 26. Hanák (Chalupa), 31. Hoffmann - 14. Garbulinsky (J. Swienczek), 18. J. Swienczek (Garbulinsky), 20. J. Gerlich (T. Swienczek), 22. M. Trpišovský (Chudý), 25. M. Trpišovský (Tomanek), 29. J. Gerlich (Zawadzki), 30. M. Trpišovský (T. Swienczek), 33. Pastorek (M. Trpišovský)

HC Hrádek – HC Kozubová 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) – branky: 17. Szlauer, 33. Kopaniak (Branczyk) - 14. Lisztwan (Karch). HC Buldogs – HC Torpedo Havířov 3:9 (0:2, 2:4, 1:3) – branky: 24. Cienciala (Polcer), 26. Durák (Čmiel), 35. K. Juroš (Polcer) - 6. Počil (Štěbra), 12. Štěbra (Kraina), 17. Štěbra (Sovadina), 19. Štěbra (Kantor), 20. Ručil, 23. Pustějovský (Štěbra), 36. Štěbra, 38. Ručil (Kantor), 39. Sovadina (Pustějovský)

HC Czarne Pantery – HC Dynamo Mosty 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) – branky: 9. Slama, 36. Marek (Walega), 37. Slama, 38. Poltorak (Marek), 39. Marek (Poltorak) - 8. T. Szmek (Puczok), 24. M. Turek (S. Kufa)