Každý hokejový fanoušek si jistě vybaví závěr šestého semifinále na Slavii, kde Třinec v kritické chvíli obrátil stav z 1:3 na 5:3 a už pomalu slavil vyrovnání série na 3:3. Frustrovaní Pražané situaci neunesli a vrhli se na Slezany.

Jiří Vašíček si vyhlédl právě Varaďu, který však jedním pravým hákem zarazil slávistického zlobra do ledu, což dodalo celému týmu sílu do rozhodující bitvy. Třinečtí vyhráli sedmý duel i díky Varaďově asistenci 5:2 a postoupil do finále, kde dokonali po výsledku 4:1 na zápasy velký triumf nad Vítkovicemi.

V předloňské sezoně jste nepomohl Třinci k titulu jen góly a asistencemi, ale i tím, že jste se za mužstvo rval do posledního dechu. Zmínit můžeme třeba střet s Vašíčkem během semifinále. Jste připravený, pokud to bude třeba, jít znovu do akce? Hrajete se Zlínem, který má v kádru také několik silných chlapů…

To je play-off hokej, emocí je všude plno a i takové věci přicházejí. Bavím se ale o běžných, férových střetech. V těchto zápasech jde totiž o hodně a já v žádném případě nebudu iniciovat nějaké šarvátky, během kterých poteče krev. Zápasy i celé série se vyhrávají na ledě, kde chci zůstat a pomoci týmu. Suspendovaný budu k ničemu.

Václav VaraďaMáte za sebou úvodní zápas série. Potvrdilo se to, co jste od nich čekal?

Čekal jsem to, že budou hlavně bránit, což se potvdilo. Všichni viděli, jak se ve čtvrtfinále protrápili s Vítkama. Ta série nebyla jednoduchá ani pro jeden tým. Bylo jasné, že budou hrát ten jejich klasický hokej. Stahovat se do vlastní třetiny, bránit gólmana. My se musíme ve druhém utkání určitě zlepšit. Přidat na důrazu, více střílet. I když jsme první utkání prohráli, tak jsme ukázali, že na ně máme. Zítra to musí být z naší strany jiné, lepší.

Upřímně, nepřál jste si raději Slavii?

Jo, kvůli zázemí. Na Slavii mají nový stadion, je tam velká šatna, moderní a větší sprchy, než ve Zlíně. Člověk se tam může kvalitně rozcvičit. Zimák ve Zlíně už to má, myslím za sebou. Na šatnu jsem se netěšil, je to tam takové podkroví.

Zlín nemá nikdo moc v lásce. Proč vlastně?

Je to prostě nepříjemný soupeř, ale zase když to vezmu jak to je, neměli jsme si co vybírat. Slavie vyhrává, má fazonu, takže to si člověk moc nepomůže. Myslím, že jak Zlín, tak Slavia hrají relativně stejně. Pro nás je fajn, že to máme z Třince do Zlína nějaké dvě hodiny. Série bude atraktivní pro diváky obou klubů. Myslím si, že je i spravedlivější, že hrají v semi proti sobě dva týmy z Moravy a dva týmy z Čech.

Vítkovičtí si stěžovali, že ve Zlíně se hraje šně špatně. Hovořili o provokacích, neodpískaných faulech, pádech. Když to srovnáte s ostatními týmy v extralize, je to opravdu tak výrazné?

To bych neřekl. Není to až tak hrozné. Vím ale dobře, že se ve Zlíně těžce vyhrává. Oni se před vlastními diváky extra motivují, doma se jim proto daří. Jsou i chvíle, kdy podlehnou atmosféře rozhodčí. Ale tohle už je semifinále play-off, v téhle fázi není žádný zápas lehký.

Když Třinec předloni urval titul, posbíral jste v základní části 37 kanadských bodů. Letos to máte na bod stejně. Máme tedy čekat repete?

Kéž by to tak dopadlo. Teď si přejeme uspět v téhle sérii. Čeká nás ještě dlouhá cesta. Je to ještě měsíc odříkání a tvrdé dřiny, která může být na konci speciální pro kluky, kteří ještě nic týmového nedokázali. My, kteří jsme to už jednou vyhráli, dva roky zpátky, si moc vážíme toho, kde jsme. Věříme, že při stoprocentním přístupu jsme schopni dojít do finále a v něm se pak poprat o titul.

Jaký máte v letošní sezoně sám ze sebe pocit? Ať už co se týká výkonů, bodů nebo zdraví?

Jsme rád, že jsem to nějakým způsobem zvládl. Vím, že držím pohromadě asi jen díky bohu. Ale tohle všechno teď hodím za hlavu. Věřím, a těším se, snad na ty další dvě kola, do kterých dáme úplně všechno.