K poslednímu přípravnému utkání před začátkem druholigové sezony se vydali frýdecko-místečtí hokejisté na led prostějovských Jestřábů. Ti dokázali v prvním zápase na ledě Frýdku zvítězit 5:1, takže hosté jim nyní měli co oplácet.

Svěřenci trenéra Petra Zachara a nového asistenta Tomáše Sršně, šli do vedení na konci 14. minuty, kdy frýdeckého gólmana Carbola překonal Černý. Šanci na vyrovnání dostali hosté v závěru první třetiny, kdy hráli přesilovku pět na tři. Tomis však na domácího Vrbu nevyzrál.

To se povedlo až po změně stran Hrubému. Ten byl při úniku faulován a nemohlo následovat nic jiného, než trestné střílení. Hrubý svůj opakovaný nájezd bekhendovým pokusem proměnil – 1:1. Na konci druhé periody to byl opět Hrubý, kdo zařídil hostůmů dokonce vedení. To nadšeně bojujícímu Frýdku vydrželo až do 58. minuty, kdy na 2:2 vyrovnával Novosad.

Jestřábi proti Frýdku-Místku

O vítězi posledního přípravného duelu rozhodovaly samostatné nájezdy. Ty měly pouze jediného úspěšného exekutora, kterým se stal frýdecký Teper. Frýdek tak až v desátém přípravném zápase okusil radost z vítězství, což je jistě před nadcházející sezonu povzbudivé. „Z naší strany to byla trochu nešťastná generálka.

Až na poslední třetinu to nebylo z naší strany dobré," smutnil po zápase domácí lodivod Petr Zachar. „Pro nás to bylo velice důležité utkání, protože jsme získali první bod v přípravě, což bylo důležité hlavně po psychické stránce. Z mého pohledu předvedlo můžstvo dobrý výkon a nechali tam i kousek srdíčka. To je před sezonou dobré zjištění, že do toho umí dát vše," kvitoval výslednou remízu trenér Frýdku-Místku Jan Vavrečka.

Frýdečtí hokejisté odstartují sezonu na domácím ledě, když v sobotu 22. září přivítají od 17 hodin celek Karviné.

JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Černý (Šebek, Zachar), 58. Novosad (Berčák, Zachar) – 28. Hrubý, 37. Hrubý (Teper), 65. Teper (samostatný nájezd). Vyloučení: 4:3, bez využití. Diváci: 500.

Frýdek-Místek: Carbol – Tomis, Gajda, Kudláček, Teper, Krutil, Ferenz, Lyzák, Kocourek, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, J. Slovák, Gogolka, J. Sluštík, O. Sluštík, P. Slovák, Vejchoda. Trenér: Jan Vavrečka (mar)